Trawnik zwany drogą

  Trawnik zwany drogą

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trawnik zwany drogą

  ©Andrzej Bartniak

  Trawnik przed blokami 2, 4 i 6 przy ul. Wyszyńskiego sporadycznie zmienia się w drogę. I tak ma zostać.
  Trawnik zwany drogą

  ©Andrzej Bartniak

       Napisał do nas oburzony Czytelnik. - Jedyny wjazd przed bloki 2, 4 i 6 przy ulicy Wyszyńskiego jest zniszczony przez samochody. Tymczasem to strategiczny dojazd do tych budynków. Dlaczego nie zadba o niego spółdzielnia mieszkaniowa?
       Jak się okazuje, dojazd nie może być utwardzony. - Bo w planach zagospodarowania przestrzennego ujęty jest jako zieleniec, a nie droga - wyjaśnia Stefan Wojnowski , prezes SM w Świeciu.
  - Swego czasu debatowała na ten temat nasza rada nadzorcza i Rada Miasta. Nic w tej sprawie nie zmieniły, bo uniemożliwił to rygor zapisu. Obowiązuje on przez lata. Dlatego trawnik pozostanie. We wjazd przekształcił się on samoistnie. Samochody korzystają z niego w wyjątkowych sytuacjach. Najczęściej, gdy w grę wchodzą roboty remontowe oraz, w razie pomocy, straż pożarna lub karetka pogotowia. Podobnie mieszkańcy - mogą dojeżdżać tą trasą pod blok, ale tylko wtedy, gdy dowożą ciężkie przedmioty. Wykluczone jest parkowanie tam samochodów. W tym celu zbudowano parking u zbiegu ulic Kossaka i Jana Pawła II.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »