Za ciasna szkoła?

  Za ciasna szkoła?

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu jest zbyt mały? Takiego zdania jest nasza Czytelniczka. Ma ona na to receptę.
       - Mój syn chodzi do tej szkoły - mówi Czytelniczka. - Plan lekcji ma tak ułożony, że w niektóre dni zaczyna o godzinie 13, a wraca o 17. Z tego, co mi opowiada, to lekcje odbywają się w budynku warsztatów szkolnych. Budynek jest po prostu za ciasny na tylu młodych ludzi. Tymczasem po drugiej stronie szkoły stoją puste obiekty po jednostce wojskowej. Przecież można by było przekazać szkole jeden z nich i przystosować go do nauki. Wilk byłby syty i owca cała, czyli uczniowie by się nie gnietli w ciasnej szkole, a starostwo nie musiałoby płacić podatków od nieruchomości za pusty budynek.
       
  Zastanowiłabym się
       
  Dyrektor świeckiej szkoły mówi, że rozważyłaby taką sytuację, gdyby starostwo zaproponowało podobne rozwiązanie.
       - W naszej szkole na wszystkich kierunkach uczy się ponad 1700 uczniów - mówi Ewa Joachimiak , dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Świeciu. - Kiedy 40 lat temu budowano placówkę, nie było mowy o takiej liczbie uczniów. Rozmawiałam osobiście z rodzicami i dokładnie przedstawiłam im sytuację. Jeżeli starostwo wyszłoby z taką propozycją, na gorąco mogę powiedzieć, że rozważyłabym ją bardzo uważnie. Nowy budynek trzeba by było dostosować do szkolnych potrzeb. Powstać musiałby choćby pokój nauczycielski. To wymagałoby czasu i środków.
       
  Za rok mniej
       
  Jednak w przyszłym roku uczniów będzie mniej. - W tej chwili naukę kończą uczniowie techników pięcioletnich - dodaje pani dyrektor. - Na pewnych kierunkach nie będzie nowego naboru. Tak więc będzie trochę luźniej.
       
  Chcieliśmy też zapytać Marzenę Kempińską, starostę, o tę sprawę, jednak była nieuchwytna.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 33 »