Bory promowane

  Agnieszka Romanowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Gmina Lniano rozważa współpracę z lokalną organizacją turystyczną promującą Bory Tucholskie w kraju i poza jego granicami.
       Podczas ostatniej sesji, radni Gminy Lniano wysłuchali prezentacji przygotowanej przez lokalną Organizację Turystyczną "Bory Tucholskie". Działa ona na terenie dwóch województw: kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Z jej oferty skorzystał już Drzycim, Świekatowo i Osie.
       Znają ich granicą
       
  - Promujemy te gminy - mówi Maciej Korda, wiceprezes organizacji. - Ostatnio na międzynarodowych targach "Tour Salon" w Poznaniu.
       Reklama na targach jest jedną z najskuteczniejszych. Dlatego warto na nich zaistnieć. Na własną rękę, gminy się na to nie decydują, bo ich na to nie stać.
       - Nam jest łatwiej - przekonuje Korda. - Występujemy jako przedstawiciel regionu. Promujemy go za pośrednictwem wydawnictw. Zamieszczamy w nich fotografie uroczych miejsc oraz kontakt z osobami prowadzącymi na tym terenie działalność turystyczną.
       Dzięki temu Bory Tucholskie prezentowane były już w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Frankfurcie.
       Zastanawiają się
       
  Lniano rozważa jeszcze swój współudział w organizacji.
       - Wiemy, że jest on szansą na promocję naszych terenów rekreacyjnych - przyznaje Zofia Topolińska, wójt Gminy Lniano. - Zwłaszcza Błądzimia i Ostrowi-tego. Jednak decyzji o przyłączeniu się do organizacji jeszcze nie podjęliśmy. Wiąże się to z wydatkami. Nie poznaliśmy dotąd wysokości składki. Wiemy tylko, że nie ma być wielka.
       Prawdziwi borowiacy
       
  Decyzję podejmą radni podczas następnej sesji.
       Tymczasem stowarzyszenie dysponuje już zdjęciami z terenu Lniana. Możliwe, że będą one wykorzystane w tworzonej właśnie, nowej broszurze o Borach Tucholskich.
       - Zachęcam radnych do naszej propozycji - mówi Korda. - Nam na tym zależy, bo Gmina Lniano jest etnicznie boro-wiecka. Ponadto posiada potencjał turystyczny. Jego wykorzystanie my możemy ułatwić.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 31 »