Stało się

  (bart)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  <i>- Nie darujemy wam tego!</i> - wykrzykiwali mieszkańcy oburzeni wynikiem głosowania Rady Powiatu w sprawie ograniczenia działalności świeckiego szpitala. Wczorajsza sesja przejdzie do historii. Niestety tej niezbyt chlubnej.
       Obecność: radia, telewizji, prasy. Tak nie wyglądają zwyczajne obrady Rady Powiatu. Było wiadomo, że sesja będzie burzliwa, ale nikt nie spodziewał się takiej eksplozji emocji. I trudno się dziwić, skoro zwolnienia mają dotknąć 80 osób. Niedawno pojawiła się lista ich nazwisk.
       Głosowanie w sprawie likwidacji kilku poradni i pracowni to pierwszy krok w kierunku prywatyzacji świeckiej lecznicy.
  Prywatyzacji, której w obecnym kształcie sprzeciwia się zdecydowana większość załogi. Kilkadziesiąt osób przyszło na sesję, aby posłuchać dyskusji i przyjrzeć się jak głosują radni. Po cichu liczyli, że ich los odmieni się. Debaty nie było, bo jak powiedział przewodniczący: - Był na to czas wcześniej.
       Samo głosowanie trwało nie więcej niż trzy minuty. Stosunkiem głosów 14 do 6 przyjęto uchwałę dotyczącą przekształcenia SP ZOZ-u. Obszerny materiał na temat przebiegu sesji w jutrzejszy wydaniu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 28 »