Szkoła nie zapłaci

  Szkoła nie zapłaci

  (aga)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Uczące się dziecko ubezpieczyć musi każdy. Szkoła wyręcza tylko wyjątkowo ubogich rodziców.
       Nasza Czytelniczka zarabia niewiele. - Ciężko mi pokrywać koszt szkolnego ubezpieczenia - twierdzi. - Dotychczas płaciłam je regularnie w kilku ratach. Jednak ostatnio, w pewnym czasopiśmie przeczytałam, że nie mam takiego obowiązku. Podobno szkoła wykupuje ubezpieczenie grupowe, które i tak obejmuje wszystkich uczniów. Żałuję, że nikt mnie dotąd o tym nie poinformował.
       
  Okazuje się, że to nieprawda.
  Zwracamy na to uwagę, ponieważ informacja ta była opublikowana w dodatku porad prawnych, więc wydawała się rzetelna. - Szkoły rzeczywiście wykupują ubezpieczenia grupowe i mają z tego tytułu rabaty pozwalające dodatkowo ubezpieczyć kilka osób - odpowiada Waldemar Fura, kierownik Ośrodka Oświaty i Wychowania Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Jednak przeznacza się je tylko na dzieci będące w wyjątkowo trudnych sytuacjach. Wcześniej uzgadnia się to z dyrekcją szkoły. To nie jest norma.
       
  Nie można też liczyć, że ubezpieczenie opłaci nam wychowawca korzystający ze środków zgromadzonych przez komitet rodzicielski. A taka informacja również byłą zawarta w cytowanej przez Czytelniczkę poradzie. - Fundusz rodzicielski nie jest obowiązkowy - podkreśla Fura. - Nigdy nie pokrywa się z niego ubezpieczenia. To bzdura!

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 41 »