Jak w lodówce

  Tomasz Karpiński

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Świecki szpital ma obowiązującą od 1 października listę osób oczekujących na zabiegi. Nie ma za to ogrzewania, dlatego nie można ich wykonywać.
       Nowe przepisy weszły w życie 1 października tego roku. Mówią, że każdy z nas na prawo do wglądu w listę oczekujących na zabieg chirurgiczny. Ma to ograniczyć korupcję.
       Jest w recepcji
       
  W świeckim szpitalu taka lista istnieje. I każdy może w nią zajrzeć. - W tej chwili jest na niej 36 osób - mówi Jan Nowohoński, ordynator Oddziału Chirurgii w SP ZOZ w Świeciu.
  - Jest ona w sekretariacie i każdy zainteresowany, może sprawdzić kto się na niej znajduje. Do tej pory nie zauważyłem, aby przeglądało ją dużo ludzi. Jedynie ci, którzy czekają na zabieg, od czasu do czasu ją sprawdzają.
       
  Operują ostre przypadki
       
  Jak się okazuje, dostępność listy nie jest problemem w świeckim szpitalu. Jest nim za to wykonywanie zabiegów. Dlaczego? - Powód jest jeden, brak ogrzewania - wskazuje ordynator. - W sali operacyjnej jest tak zimno, że nie można przeprowadzać zabiegów. Dlatego w chwili obecnej operujemy tylko przypadki ratujące życie. Reszta jest przesunięta do czasu rozwiązania problemu z ciepłem.
       
  Nowy system grzewczy
       
  Kiedy to nastąpi i co jest powodem zimna w szpitalu?
       - Modernizacja systemu ciepłowniczego - odpowiada Jarosław Gierszewski, dyrektor do spraw ekonomicznych SP ZOZ w Świeciu. - Do końca tygodnia sytuacja wróci do normy, w szpitalu będzie ciepło. Zabraliśmy się za to tak późno przez procedury przetargowe, które się przeciągnęły. Rozpoczęły się one już w sierpniu, a zakończyły dopiero pod koniec września, czyli tak jak mówią przepisy - trwały sześć tygodni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »