To ma być uczciwość ?

  To ma być uczciwość ?

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  <i> - Jak to się stało, że musimy płacić 40 procent więcej za centralne ogrzewanie i 20 procent za ciepłą wodę? - pytają mieszkańcy Grupy.
       Napisali do nas zbulwersowani mieszkańcy bloków w Grupie. Z Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Bydgoszczy, która administruje ich blokami, dostali pismo o drastycznych podwyżkach za centralne ogrzewanie i podgrzewania wody.
       Kosmiczne podwyżki
       
  - Uważamy, że to jest bardzo duża podwyżka, krzywdząca lokatorów, którzy regularnie płacą czynsz - skarżą się.
  - Na naszym osiedlu mieszka około 570 rodzin, 80 z nich nie płaci czynszu. Niektóre mają ogromne zaległości. Czy uczciwi lokatorzy muszą pokrywać te koszty? Mam gorącą prośbę do "Gazety Pomorskiej", aby dotarła do dyrektora Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, żeby wyjaśnił, skąd te kosmiczne podwyżki: ogrzewania o 40 procent, a podgrzania wody o 20 procent? Chcemy też wiedzieć, co to jest analiza przychodów, na którą powołuje się agencja?
       
  Realne ciepło
       
  Jak się okazuje, tak drastyczne podwyżki związane są z urealnieniem faktycznych kosztów. Co oznacza ten tajemniczy zwrot?
       - Przez jakiś czas agencja nie mogła wliczać w ceny pewnych kosztów - wyjaśnia płk Piotr Kołodziejczyk, dyrektor Oddziałów Regionalnych Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Bydgoszczy. - Teraz mieszkańcy płacą rzeczywisty koszt wytworzenia, dystrybucji i doprowadzenia energii do mieszkań. Wreszcie wszystko jest już tak, jak powinno być. Zainteresowanym tą sprawą, jesteśmy gotowi udostępnić odpowiednie dokumenty. Wczoraj, na temat podwyżek, rozmawiałem z jednym z mieszkańców Grupy, jednocześnie radnym. Niebawem tam pojadę, spotkam się z nim oraz z mieszkańcami. Wszystko wyjaśnię im na miejscu.
       
  Dyrektor nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego do tej pory mieszkańcy Grupy nie uzyskali powyższych wyjaśnień. Nie był także w stanie podać dnia, który zaplanował sobie na spotkanie, obiecane naszym Czytelnikom z Grupy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »