Sklepowa akcja

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Strach w gminie Drzycim opada. Przedwczoraj wieczorem w sklepie w Gródku mieszkańcy ujęli podpalacza.
       Stodoły spłonęły w Drzycimiu, Sierosławiu i Sierosławku. Za każdym razem jako przyczynę podawano podpalenie. W miniony poniedziałek mieszkańcy gminy zebrali się, by pomóc tym, których dotknęła tragedia i stracili swoje zbiory oraz ustalić front działań i złapać piromana. Współpracowali z policją i strażą pożarną. Z powodzeniem.
       - 22 września wieczorem w jednym ze sklepów w Gródku mężczyzna został rozpoznany, ujęty przez mieszkańców a następnie przekazany policjantom z Drzycima - relacjonuje Piotr Hływka z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. - Wnioskujemy o tymczasowy areszt, bowiem mężczyzna podejrzewany jest również o gwałt, do którego doszło około miesiąca temu w Osiu.
       
  - Cieszę się, choć nie jesteśmy tu jeszcze pewni czy to ten człowiek. Straże obywatelskie będą utrzymywane jeszcze przez jakiś czas - informuje wójt Józef Gawrych. - Mam nadzieję, że podpalenia, a wraz z nimi psychoza strachu, niebawem się skończą.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »