Centrum uczy

  (ado)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Prawie co czwarty mieszkaniec gminy Lniano nie ma pracy. Bezrobotnym i absolwentom pomaga Centrum Informacji.
       GCI działa od marca 2003 r. Ma za zadanie przeciwdziałać bezrobociu oraz aktywizować osoby pozostające bez pracy.
       - Prowadzimy warsztaty i szkolenia, z których skorzystać może każdy, także osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje poprzez kurs - mówi kierownik Iwona Cynarzewska. - Absolwenci otrzymują informacje do jakich szkół mogą składać podania, jak postarać się o internat itp.
       
  Agroturystyka na topie
       
  Wspólnie z Inkubatorem Przedsiębiorczości prowadzone były szkolenia związane z rozpoczęciem własnej działalności, księgowością małej firmy czy dotyczące tworzenia biznes planu, którego posiadanie jest konieczne w przypadku starania się o pożyczkę czy kredyt na start.
       - Nie prowadzimy statystyk, ale wiem, że jedna osoba na pewno na działalność się zdecydowała. Większym powodzeniem cieszyła się agroturystyka, tu również oferowaliśmy szkolenia. Dobrze do teraz ma się gospodarstwo we wsi Wętfie - przyznaje kierownik Cynarzewska.
       Internet za darmo
       
  Tematy szkoleń są uzależnione po części od zapotrzebowania zgłaszanego przez rynek pracy. Tak było na przykład w przypadku kursu obsługi kas fiskalnych, którym było zainteresowanych wiele osób. Niebawem rozpocznie się pięcioblokowe szkolenie z inspiracji - kreowania własnej osobowości, motywacji do pracy.
       GCI czynne jest od godz. 8.00 do 19.00. Dysponuje sześcioma stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu. Można z nich korzystać bezpłatnie. Chętni do wzięcia udziału w warsztatach "Znajdź pracę przez Internet" mogą zapisywać się pod numerem 33 23 059.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 25 »