35 złotych za zdrowie

  35 złotych za zdrowie

  (karp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W każdy wtorek w świeckiej poradni zdrowia szczepi się około 30 osób. W Nowem, ludzie raczej o szczepieniu nie myślą.
       Akcja "Żółty Tydzień" potrwa jeszcze przez siedem dni. W świeckiej przychodni zdrowia punkt szczepień przeżywa oblężenie. - W każdy wtorek, kiedy punkt jest czynny, szczepimy około 30 pacjentów - mówi Halina Bełżek, pielęgniarka z Miejsko - Gminnej Przychodni Zdrowia w Świeciu. - Ludzie słysząc o akcji Żółty Tydzień myślą, że szczepienie jest za darmo. Kiedy się dowiadują, że trzeba zapłacić, rezygnują. Jednak po czasie, gdy sprawę przemyślą, wracają. Szczepionka przeciwko żółtaczce jest naprawdę bardzo bezpieczna. Myślę, że warto wydać te 35 złotych.
       To niewiele, gdy porównamy do kosztów leczenia żółtaczki, nosicielstwa czy powikłań.
  W gminie Nowe, szczepionych jest niewiele osób. - Przyjmują ją tylko ci, którzy są przed operacją, czy też obejmuje ich obowiązek szczepienia - mówi Julita Nowakowska, pielęgniarka z Gminnej Przychodni Zdrowia w Nowem. - Ludzie nie przychodzą się szczepić z jednego powodu - braku pieniędzy.
       W gminie Osie od długiego czasu trwają szczepienia przeciwko żółtaczce. -Bardzo wiele osób jest już zabezpieczonych - mówi Renata Dziengel, pielęgniarka z Gminnej Przychodni Zdrowia w Osiu. - W ostatnim miesiącu zaszczepiliśmy około 30 osób. Pacjenci wiele słyszą w mediach o akcji Żółty Tydzień i o różnego rodzaju powikłaniach. Pytają się najczęściej, czy to prawda.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 31 »