Przyjazna jakość

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przed świętami Szkoła Podstawowa w Wiśniewie otrzymała certyfikat jakości Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. T

  o piąta szkoła z tym tytułem w województwie kujawsko-pomorskim.


  Od września ubiegłego roku podstawówka w Wiśniewie pracowała nad sprostaniem wymogom Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty. Nauczyciele, uczniowie i rodzice udowodnili, że w tej małej społeczności szkoła jest najważniejszą instytucją. Dla 135 uczniów są nie tylko lekcje, ale też weekendy, wakacje w górach, a Stowarzyszenie "Szansa dla Wsi" potrafi zdobyć na to pieniądze.


  Tytułu "Kujawsko-pomorska szkoła jakości" nie zdobywa się ot tak.

  To potwierdzenie, że szkoła w Wiśniewie jest aktywna w szukaniu pieniędzy, ma bogatą ofertę edukacyjną, potrafi współpracować ze środowiskiem, nauczyciele się kształcą, a szkoła wdraża system podnoszenia jakości kształcenia i potrafi uczniom nie tylko wypełnić czas, ale i zatroszczyć się o ich potrzeby.


  Ostatni etap to tzw. wizyta studyjna niezwiązanych z Wiśniewą ekspertów z toruńskiej, a nie bydgoskiej delegatury Kuratorium Oświaty. Okazało się, że Wiśniewa to wzór do naśladowania. To, co pokazali uczniowie i wyniki kontroli nauczycieli, dały jej 139 punktów, czyli 96 proc. wymaganej liczby punktów do nadania tytułu.


  Przed świętami uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz wizytatorka Jolanta Metkowska oraz władze gminy Sępólno świętowali przyznanie certyfikatu.


  Aleksandra Zawadzka-Tymecka


  dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wiśniewie


  - Certyfikat to wielka satysfakcja, bo jest państwowy, a nie komercyjny. Potwierdzeniem renomy naszej wiejskiej szkoły są uczniowie. Aż 80 proc. uczniów dojeżdża spoza obwodu, a zapisy do pierwszej klasy są zamknięte na trzy lata do przodu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem