Nie chcą, ale muszą

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Po wyborach wójt okrzepł na stanowisku, niech wyjaśni, jak daleko zaszły sprawy z kotłownią - domaga się mieszkaniec Sośna.

  Słuszna uwaga, bo wójt Leszek Stroiński obiecywał zakończenie problemów z ogrzewaniem. Gminna Spółdzielnia w Sośnie jest właścicielem kotłowni olejowej, która ogrzewa sporą część Sośna z blokami sępoleńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i wszystkimi placówkami gminnymi.


  Kupić albo znosić podwyżki


  W ub.r. odbiorcy ciepła protestowali przeciwko podwyżkom, ale taryfa i tak wzrosła. Prezes GS Franciszek Klóska miał serdecznie dość użerania się z odbiorcami i zaproponował gminie kupno kotłowni za 400 tys. zł.


  Początkowo odzewu nie było.

  Dopiero jak w tym roku do wszystkich doszły pisma z nowymi stawkami, sprawa wróciła. Wówczas GS za obietnicę kupna kotłowni przez gminę zapewnił, że do stycznia taryfa nie wzrośnie. - I co teraz?- pyta mieszkaniec bloków w Sośnie. - Już po wyborach i czas na spełnienie obietnic.


  Wycena na ukończeniu


  Wójt Leszek Stroiński zapewnia, ze do połowy grudnia powinna być wycena kotłowni, którą robią rzeczoznawcy z bydgoskiego NOT. - W tym tygodniu przyjeżdżają po ostatnie szczegóły. Jak dostaniemy wycenę, to siadamy z prezesem do negocjacji - zapewnia wójt. - Nie jesteśmy szczęśliwi, ale nie mamy wyjścia i musimy kupić kotłownię. Po ustaleniu ceny złożę propozycję radnym i od nich zależy, czy kotłownia GS zmieni właściciela.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem