Molo ma czas

  Not. (bn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pytaliśmy mieszkańców, co sądzą o pomyśle wybudowania w Sępólnie molo. Jedni pomysł chwalą, inni ganią, ale jednego mieszkańcy są pewni - najpierw sprawy najważniejsze, a później uroda miasta i inne przyjemności.

  Przypomnijmy, projekt molo jest wystawiony w Bibliotece Publicznej, gdzie każdy może sobie popatrzeć na makietę i wyobrazić, jak wyglądać może miasto za kilka lat. - Ja nie mam nic przeciwko budowie molo, ale burmistrz powinien dbać o to, co już ma - twierdzi jeden z Czytelników. - Jest u nas taka bezpańska ulica Kolejowa z niesamowitym brudem i wyglądająca strasznie. Niech się tym najpierw zajmie.


  Sępolanie palcem pokazują miejsca, o które warto zadbać. - Nad jeziorem umierają kasztanowce - mówią. - Zależy mi na nich, szkoda patrzeć, jak źle się z nimi dzieje.


  - Molo może poczekać, na osiedlu Jana Pawła i na tym przy ul. Turystycznej już 20 lat temu zbudowano domy, ale ulic i chodników do dziś tam nie ma.


  Mieszkańcy twierdzą, że fajnie byłoby mieć w mieście molo, które przyciągnęłoby turystów nad jezioro, które - co każdy przyznaje, jest skarbem miasta. - Niewykorzystanym - dodają sępolanie. - Tylko czy my mamy tak piękne ulice, że możemy się rzucać na molo? A centrum? Wystarczy na nie popatrzeć i odpowiedź gotowa.


  Zwolennicy budowy podkreślają walory mola. - Brawo, to rozwój i szansa dla małych przedsiębiorców - mówią. - Przecież to może być nasza perełka.


  - Jezioro jest małe, nie powinno być przy nim mola - twierdzą Czytelnicy. - Lepiej budować obwodnicę, bo miasto jest zawalone. Mury pękają, więc są ważniejsze inwestycje.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem