Odcięte Wąwelno

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Uczniowie z Wąwelna nie mogą dojechać do szkoły . Przyczyną jest odwołanie kursów autobusów PKS Bydgoszcz.

  Dziedno załatwione


  Na ostatniej sesji przy okazji dyskusji o przygotowaniu gminnych szkół do nowego roku szkolnego próbowano zaradzić kłopotom z dojazdami uczniów z Dziedna i Wąwelna do szkół poza gminą Sośno.


  Chodzi o połączenia PKS z Koronowem. - Jedną sprawę udało się załatwić - mówi Leszek Stroiński, wójt Sośna. - Dzieci z Dziedna będą miały autobus do szkoły i powrotny, bo PKS Bydgoszcz przywrócił kurs, a właściwie wydłużył trasę na linii Bydgoszcz-Koronowo-Mąkowarsko-Dziedno. Gorzej z dojazdem uczniów z Wąwelna.


  PKS czy prywatny przewoźnik


  Chodzi o kursy PKS z Koronowa do Wąwelna oraz z Wąwelna do Koronowa.

  PKS Bydgoszcz odwołał jadące do Koronowa autobusy o 6.30 i 8.20, a także powrotne z Koronowa o 13.45, 15.25 i 17.30. Dzieciaki nie mają jak dojechać do szkół w gminie Koronowa ani jak wrócić ze szkoły do domu w Wąwelnie. - Próbujemy namówić PKS Bydgoszcz do przywrócenia tych kursów - zapewnia Stroiński. - Równolegle prowadzimy rozmowy z właścicielem prywatnej linii.


  Ile do busa?


  Czy busy ze Stopki będą wozić uczniów? Prywatny przewoźnik był na czwartkowej sesji, ale zażądał rachunku ekonomicznego. Chce wiedzieć dokładnie, ile osób miałby wozić z Wąwelna do Koronowa. Prywatna linia już raz sparzyła się na gminie Sośno. W tym roku na prośbę sołtysów wprowadzono linię busów w całej gminie. Chodziło o osoby, które nie mają szans na dojazd do Sośna w celu podpisania listy gotowości do pracy lub po odbiór zasiłków z pomocy społecznej. Po dwóch miesiącach przewoźnik się wycofał, bo woził powietrze.


  Czy z uczniami z Wąwelna będzie inaczej? Czasu jest niewiele, bo dzieciaki już muszą jeździć do szkoły.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem