Podziękujcie radnym

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie milkną głosy w sprawie kontrowersyjnej budowy zasłaniającej widok na Jezioro Sępoleńskie. Mieszkańcy Sępólna winią burmistrza i radnych za fatalną uchwałę pozwalającą na stawianie takich landar. To dobry adres.

  Czytelnicy "Pomorskiej" od kilku tygodni ganią budowę sklepu z częścią mieszkalną. - W centrum miasta nad samym jeziorem powstaje wielki pawilon handlowy z mieszkaniami i władze na to pozwalają - mówią. - Wstyd, żeby zasłaniać widok na jezioro. A co z nową promenadą na Jeziornej, po której odbywać się będzie dostawa towaru?


  Związane ręce


  Burmistrz Waldemar Stupałkowski tłumaczył, że jemu też się budowa nie podoba, ale ma związane ręce.

  Prawo zezwala na postawienie na rozebranym budynku nowego obiektu, a uchwała Rady Miejskiej dopuszcza dwupiętrowe budowle w tym miejscu. - A tam była lodownia do rozbiórki - dodaje Stupałkowski. - Z towarem nie powinno być problemu, bo zawsze możemy zakazać wjazdu ciężarówkom na tę część Jeziornej.


  Wasza działka


  Na ostatniej sesji radni też nie omieszkali zapytać się, kto wydał zezwolenie w tej sprawie. - Wycinano drzewa nad jeziorem, żeby każdy, kto przejeżdża przez Sępólno widział nasze jezioro - mówili. - A teraz taki pawilon. Dlaczego nie zachowano 50-metrowego pasa ochronnego od wody?


  Burmistrz przypomniał, że możliwe to jest dzięki całej Radzie Miejskiej tej kadencji, która przed czterema laty podjęła taka uchwałę. A pozwolenie na budowę wydało starostwo.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem