Oczywiście, że się cieszymy

  Oczywiście, że się cieszymy

  Tekst i fot. Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Oczywiście, że się cieszymy
  OSP powiatów sępoleńskiego i tucholskiego dobrze spisały się w III Wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych w Tucholi.
  Oczywiście, że się cieszymy

  Powody do dumy mają druhny OSP Suchorączek, reprezentujące powiat sępoleński. Były trzecie w ćwiczeniach bojowych i piąte w sztafecie pożarniczej, co dało im w ogólnej klasyfikacji czwarte miejsce.


  Druhny debiutowały na zawodach wojewódzkich. - Oczywiście, że cieszymy się. Lepiej nam poszło niż na zawodach powiatowych - mówiła "Pomorskiej" Honorata Nadobna z OSP Suchorączek.


  Natomiast reprezentujące powiat tucholski druhny OSP Bysław zajęły 12.

  miejsce. W sztafecie pożarniczej były trzecie, ale nie poszło im w ćwiczeniach bojowych. - To był stres. Rozpiął się nam wąż przy biegu. I gdyby nie te ciężkie buty - powiedziały nam Anna Urban-Chabowska i Monika Karasek z OSP Bysław. Jednostka już startowała z sukcesami w zawodach wojewódzkich, ale teraz musi zadowolić się dalszym miejscem.


  Natomiast wśród drużyn męskich OSP Cekcyn (powiat tucholski) był piąty. Po ćwiczeniach bojowych strażacy mówili nam, że w sztafecie nadrobią, jednak nie udało się. A OSP Suchorączek (powiat sępoleński) był w klasyfikacji generalnej 15.


  Przypomnijmy, w zawodach wojewódzkich OSP startowało w Tucholi 15 drużyn żeńskich i 21 męskich. Bezkonkurencyjna okazała się OSP Bierzgłowo, reprezentująca powiat toruński, wygrywając w obu kategoriach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem