Zatrzymaj się na chwilę

  Anna Maria Zdrenka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Deszcz spowodował, że 6. Misteria Nadjeziorne nie odbyły się nad jeziorem, tylko w domu kultury.

  Spektakl miał się odbyć w piątek, ale z powodu deszczu przełożony został na sobotę. A w sobotę nadal padało. - Od pięciu lat zastanawialiśmy się co będzie, jeśli będzie padało przez dwa dni - mówiła Felicyta Król-Pawelska. Organizatorzy, Towarzystwo Miłośników Ziemi Cekcyńskiej i Gminny Ośrodek Kultury, zdecydowali się w końcu na wystawienie spektaklu w domu kultury.


  Zmiana miejsca była próbą dla wyobraźni. Widzowie mieli bowiem wczuć się w atmosferę poprzednich Misteriów Nadjeziornych rozgrywanych na jeziorem, przypomnieć sobie tamte chwile zadumy i ponownie skłonić się do refleksji nad życiem.


  Spektakl zatytułowany był "Zatrzymaj się na chwilę".

  Mówił o potrzebie zatrzymania się w codziennej pogoni po to, by odetchnąć pięknem świata, zauważyć drugą osobę, pomyśleć o sobie i o sensie życia. Były to trzy sceny z życia codziennego w wykonaniu 26-osobowej grupy dzieci i młodzieży. W tym roku w czasie misteriów przeważało słowo - mówione i śpiewane, w tym m.in. utwory Jonasza Kofty, Bułata Okudżawy i Wisławy Szymborskiej. Na finał zabrzmiała piosenka "Zatrzymaj się na chwilę".


  Reżyserkami i choreografkami spektaklu były Felicyta Król-Pawelska i Nina Szczęsna.


  Tegoroczne misteria zatytułowane były "Zatrzymaj się na chwilę". Pokazane zostały trzy sceny z życia codziennego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem