Zachwyceni Orzełkiem

  Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W dawnej szkole w Orzełku odbył się pierwszy turnus, na którym wypoczywało 39 dzieci z Chojnic. Chojnicki dziekan ks. Jacek Dawidowski nie może się nachwalić miejsca i ludzi.

  Mury zamieszkane


  Przypomnijmy, parafia p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z Chojnic dostała w użyczenie na 20 lat budynek szkolny w Orzełku. Ma tam powstać ośrodek oazowy, ale już od 16 do 19 lipca Caritas przy chojnickiej bazylice zorganizował pierwszy turnus. Po ponad dwóch latach w zamkniętej na cztery spusty szkole znowu rozbrzmiały głosy dzieci.


  Coś dla młodych orzełkowian


  - Jesteśmy zachwyceni miejsce i mieszkańcami Orzełka - mówi ks. Jacek Dawidowski. - Budynek jest dobry, mamy boisko, które przygotowujemy do rozgrywek w siatkówkę. Orzełkowianie są otwarci na propozycje i być może dla dzieci z tej wsi zorganizujemy kurs językowy lub komputerowy.


  Tego lata do Orzełka zjadą się jeszcze na obóz ministranci z chojnickiej bazyliki i dzieciaki z parafii w Skórczu.


  Co potem? Ks. Dawidowski poważnie zastanawia się nad całorocznym ośrodkiem oazowym, ale bez wymiany okien nie będzie to możliwe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem