Kobiety chcą zarobić

  Barbara Zybajło

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Śliwic skarżą się, że sąsiedzi z gminy Tuchola maszynkami wyrywają jagodziny<i>. - Jagodowe krzaki mają powyrywane korzenie </i>- mówi Czytelnik<i>. - Kobiety w przyszłym roku nie zarobią.

  są zdesperowani. - Ja wiem, kto zrywa i nie będę palcem wskazywał, ale to z jednej wsi w gminieTuchola - mówi Czytelnik z gminy Śliwice. - Żal nam, bo po pierwsze, jest zakaz wstępu do lasu, a po drugie kobiety w przyszłym roku nie zarobią, bo jagoda nie wyrośnie. Czy leśniczowie nie mogliby sprawdzać jagodzisk? U nas w gminie maszynkami nikt nie zbiera. Niech Straż Leśna przypilnuje, żeby maszynek nie używać. Interweniujcie, bo niedługo jagód nie będzie.


  Zapytaliśmy w Nadleśnictwie Woziwoda, jak wygląda sytuacja.

  - Zbieranie jagód maszynkami jest zakazane i Straż Leśna, jeśli tylko to ujawni, zabiera maszynki i nakłada mandaty, bo do lasu wchodzić nie wolno, a kontrole są stale prowadzone - mówi Piotr Kasprzyk. - Trudno jest złapać zbieraczy na gorącym uczynku, bo odrzucają maszynki tłumacząc, że nie należą do nich. Na razie dużych szkód nie stwierdziliśmy, ale niewykluczone, że strażnicy nie byli jeszcze w miejscu, o którym mówi Czytelnik. Prosimy mieszkańców, którzy zobaczą zbieraczy, o kontakt - Straż Leśna na pewno zainterweniuje. Wystarczy zadzwonić do Woziwody, na pewno się tym zajmiemy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem