Stary dobry rock

  Rozmawiała I Fot. Marietta Chojnacka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  z Aleksandrą Wegner dyrektorką domu kultury w Więcborku
  Stary dobry rock

  - Wydawało się, że Więcbork porywa się z motyką na słońce, a tymczasem ogólnopolski festiwal rockowy będzie, a do tego jeszcze zyskał szacownych patronów...


  - Pomysł rzucił burmistrz, bo chciał w Więcborku posłuchać polskiego rocka z lat sześćdziesiątych. W dwa miesiące musieliśmy się uwinąć ze wszystkim, ale chyba się udało. 20 sierpnia zapraszamy na stadion. Będzie można dobrze się bawić. Cieszę się, że Radio RMF FM, bydgoska TVP oraz Radio Elita i Gazeta Pomorska chcą nasz festiwal promować.


  - Podobno festiwalem zaopiekował się zespół Żuki?


  - To nasza gwiazda. Początkowo planowaliśmy zaprosić Czerwone Gitary, ale 25 tys. zł to było zbyt dużo. Żuki nie tylko śpiewają Beatlesów, ale i piosenki Czerwonych Gitar, a ponadto zgodziły się wejść w skład jury. Pomoc ich menadżera Mirosława Balbuzy w znalezieniu profesjonalnej sceny, nagłośnienia i oświetlenia i telebimu jest nieoceniona. Żuki nas wspierają i chwalą za pomysł, bo takiego festiwalu w Polsce jeszcze nie ma. Śpiewający piosenki Niemena Łukasz Perlik też nie odmówił pomocy.


  - A co jest tak oryginalnego w waszym festiwalu?


  - Zapraszamy amatorów, muzykalnych młodych ludzi z całej Polski do śpiewania przebojów polskiego rocka z lat sześćdziesiątych. Do 20 lipca czekamy na pisemne zgłoszenia, a do 1 sierpnia trzeba przygotować dwie piosenki. Informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.rock60.pl. Po przesłaniu zarejestrowanych piosenek zrobimy wstępną selekcję. Około 20 wykonawców weźmie udział w I Ogólnopolskim Festiwalu Rock'60 w Więcborku. Warto powalczyć, bo mamy nagrody pieniężne.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem