Ani myślą wychodzić

  Tekst I Fot. Marietta Chojnacka Na zdjęciu pracy serwisantów Krzysztofa Kanieckiego i Pawła Siatkowskiego przygląda się Stanisław Plewako, prezes "n

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ani myślą wychodzić
  W tym tygodniu poznaniacy mają skończyć montowanie aparatu rentgenowskiego w szpitalu. Chętni do prześwietlenia muszą jeszcze poczekać. Jak długo? Nie wiadomo.
  Ani myślą wychodzić

  Temat nowego aparatu rentgenowskiego w więcborskim szpitalu jest drażliwy. Pacjenci nie mogą zrozumieć, że urządzenie, za które trzeba płacić raty, od kilku miesięcy stoi w magazynie. Sępoleński " Inżtech" ciągle jeszcze zajmuje się adaptacją pomieszczeń. Toalety, ciemnia, poczekalnia, diagnostyka obrazowa z USG wnet mają być oddane do użytku. Od poniedziałku serwisanci z Poznania podłączają aparat. Skończą do soboty. Niestety, prześwietleń jeszcze nie będzie. - Nie jestem w stanie powiedzieć, ile jeszcze to potrwa - mówi Stanisław Plewako, szef Szpitala Powiatowego w Więcborku. - Próbne prześwietlenia to jedno, ale otwarcie teraz zależy już od certyfikatów.


  Sanepid i nadzór radiologiczny mają miesiąc na sprawdzenie zabezpieczeń i wydanie certyfikatów. Plewako liczy, że stanie się to szybciej, ale na razie nie ma czego zgłaszać, skoro ekipy monterów i budowlańców ani myślą wychodzić ze szpitala.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem