Podawali się za policjantów Interpolu. Skradli 90 tys. zł,...

  Podawali się za policjantów Interpolu. Skradli 90 tys. zł, potem wywieźli do lasu pod Sępólnem

  Zdjęcie autora materiału
  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Zatrzymanie jednego ze sprawców napadu

  Zatrzymanie jednego ze sprawców napadu ©mat. policji

  Weszli do mieszkania pod pozorem jego przeszukania. Potem skuli 39-letniego właściciela kajdankami i wywieźli do lasu. Fałszywych policjantów Interpolu zatrzymano po kilku miesiącach, w tę środę.
  Zatrzymanie jednego ze sprawców napadu

  Zatrzymanie jednego ze sprawców napadu ©mat. policji

  Sprawcami byli czterej mężczyźni, dwaj zamaskowani. - Działając pod pretekstem przeszukania pomieszczeń, zostali wpuszczeni do mieszkania - mówi nadkom. Lech Zajączkowski z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  - Dalej oszuści pokazali dokumentację, która miała sugerować dokumentację policyjną, a w rzeczywistości była wydrukami z Dziennika ustaw. Skuli pokrzywdzonego kajdankami i zaczęli "przeszukanie" mieszkania. Zabrali znalezione w domu pieniądze, laptop, telefony komórkowe, biżuterię, zegarki, a nawet odzież o łącznej wartości ponad 90 tys. zł.

  Do zdarzenia doszło 19 stycznia. Wówczas policjanci z Sępólna otrzymali zgłoszenie o oszustwie metodą "na policjanta Interpolu".

  Pokrzywdzonego 39-latka pseudopolicjanci wywieźli za miasto i pozostawili w lesie, w miejscu oddalonym o ok. 15-20 km. Wytypowano i ustalono dwóch sprawców. W środę zatrzymali ich policjanci z sekcji antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy, KWP w Łodzi i Poznaniu. 59-latka i 46-latka zatrzymano w Poznaniu i w powiecie pabianickim. Zabezpieczono przedmioty służące do popełnienia przestępstwa oraz część skradzionego mienia.

  Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt dla obu mężczyzn.


  INFO Z POLSKI - przegląd najciekawszych informacji ostatniego tygodnia w kraju (07.04-13.04)

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem