Byli także kandydaci na dawców szpiku

  Byli także kandydaci na dawców szpiku

  Anna Klaman

  Gazeta Pomorska

  Na akcję zgłosiło się dużo młodych mężczyzn

  Na akcję zgłosiło się dużo młodych mężczyzn ©Archiwum

  Aż 56 osób skorzystało z zaproszenia strażaków i oddało krew
  Na akcję zgłosiło się dużo młodych mężczyzn

  Na akcję zgłosiło się dużo młodych mężczyzn ©Archiwum

  To chyba najlepsze miejsce na taką akcję. Łatwo tam sobie uzmysłowić, jak kruche jest życie. Nikt nie zna swojej przyszłości i tego, czy nie będzie kiedyś potrzebował wsparcia. Strażacy o tym najlepiej wiedzą, więc od lat chętnie zapraszają sępolan i nie tylko. Można oddać krew, ale zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Koordynatorem akcji jest mł. asp. Ewa Czapiewska-Siekierka. - To cykliczna akcja, która od kilku lat na stałe wpisała się do kalendarza działań sępoleńskich strażaków - informuje sta.
  kpt. Robert Sieg. - Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy jak zawsze dotarli specjalistycznym pojazdem, w którym na przygotowanych stanowiskach bez chwili przerwy przyjmowali krwiodawców oraz kandydatów na dawców szpiku kostnego.

  Aż 56 osób postanowiło oddać krew lub próbki badań na dawcę szpiku kostnego. Każda osoba, która oddała krew (450 ml), otrzymała paczkę ze słodyczami. Na chętnych czekały też ciepłe i zimne napoje oraz ciastka. Warto organizować tego typu przedsięwzięcia i dać możliwość pomagania drugiemu człowiekowi, tym, którzy chcą to czynić.

  To była już siódma akcja pt. „Zostań dawcą szpiku kostnego”. Przeprowadzono ją przed sępoleńską komendą straży pożarnej.  17 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Podgrzewany konfesjonał, silnik, który wypadł z autobusu w czasie jazdy i wiele innych nietypowych sytuacji z regionu. Niektóre z tych sytuacji z pewnością

  Nietypowe zdarzenia z regionu. Niektóre Was zaskoczą [zdjęcia]

  Link do głównego zdjęcia

  ©archiwum/nadesłane  INFO Z POLSKI 13.04.2017- przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem