Burmistrz dyskryminuje panów?

  Burmistrz dyskryminuje panów?

  (ado)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W ogłoszeniu o naborze na stanowisko sekretarki w rypińskim ratuszu napisano, by zgłaszały się kandydatki. O panach ani słowa.

  - Zgodnie z Kodeksem Pracy, pracownicy powinni być równo traktowani w zakresie nawiązania i rozwiązania stosunku pracy, w szczególności bez względu na płeć, wiek,... Rozumiem, że mężczyzna, choćby z najlepszymi kwalifikacjami, nie ma najmniejszych szans? - pyta Czytelnik.


  Sekretarz Mikołaj Kozubowicz przyznaje, że sformułowanie w ogłoszeniu można potraktować jako błąd: - Potocznie przyjęło się, że sekretarką jest kobieta, stad była mowa o kandydatce. Jeżeli jednak wśród startujących znajdzie się mężczyzna, to oczywiście będzie dopuszczony do postępowania konkursowego.


  Na stanowisko sekretarki zgłosiło się sześć osób. Jedna oferta wpłynęła na konkurs na kierownika wydziału oświaty, a siedem na samodzielne stanowisko do spraw zamówień publicznych. Kto będzie pracował, okaże się do końca tego tygodnia.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem