Trzech na podium

  Trzech na podium

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ekipa sekcji kulturystycznej "Animal", działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rypinie, wzięła udział w I Otwartych Zawodach w Dwuboju Siłowym do lat 20 o puchar burmistrza Kowalewa. Z powodzeniem.

  Sekcję reprezentowali: Karol Szczepański (do 80 kg), Dawid Trędewicz (do 90 kg) i Paweł Sztyburski (do 100 kg). Pierwsi dwaj są uczniami Zespołu Szkół nr 2, ostatni - Zespołu Szkół nr 1.


  Wszyscy w swoich kategoriach wiekowych zajęli pierwsze miejsca. Karol wycisnął ma ławce 105 kg, w martwym ciągu (podnoszenie ciężarów z ziemi do pozycji wyprostowanej) - 195 kg. Dawid uzyskał odpowiednio 135 kg i 220 kg, a Paweł 100 kg i 170 kg.


  - Czas na przygotowanie do zawodów był bardzo krótki, bo dowiedzieliśmy się o nich cztery tygodnie wcześniej - mówi Maciej Tuchalski, instruktor. - Ale osiągnęliśmy sukces. Drużynowo zajęliśmy trzecie miejsce, bo wystawialiśmy tylko trzech zawodników. Pozostałe drużyny miały ich więcej.


  W rypińskiej siłowni ćwiczy około 50 osób, z czego znacząca większość zajmuje się treningami na poważnie. Sekcja wzbogaciła się ostatnio o nowy sprzęt, tzw. bramę do ćwiczeń mięśni górnej partii ciała. Za 4,5 tys. zł kupiła go z własnych składek.


  - Cały czas pracujemy nad tym, by siłownię zaopatrzyć w jak najlepszy sprzęt - mówi Włodzimierz Jaworski, społeczny szef sekcji. - By mogli u nas trenować najlepsi. Radzimy sobie, ale cały czas liczymy też na pomoc sponsorów.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem