Planują. A może tylko obiecują...

  Planują. A może tylko obiecują...

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy przy okazji planowanego remontu drogi wojewódzkiej, dojdzie do modernizacji skrzyżowania w Osięcinach?

  O modernizacji skrzyżowania w Osięcinach mówi się od lat. To jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w powiecie, dochodzi tu do wielu groźnych wypadków. Wielu samorządowców chce, by je przebudowano na mniej kolizyjne. Ostatnio dowiedzieli się, że Wojewódzki Zarząd Dróg zamierza wiosną przeprowadzić remont tej drogi. - Czy przy tej okazji skrzyżowanie zostanie zmodernizowane? - pytał na sesji Jan Wojciechowski, radny z Osięcin.

  Nadziei na gruntowne zmiany w tym rejonie raczej nie ma. - Z tego co wiem, planowany remont to rutynowe łatanie drogi po zimie, a nie jakaś inwestycja, związana ze zmianami w rozwiązaniach komunikacyjnych - odpowiadał mu Zbigniew Zajączkowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Radziejowie. Radny Wojciechowski nie ustępował. - Dotarły do mnie informacje z urzędu gminy, że jednak do przebudowy dojdzie - mówił. Szef ZDP obstawał przy swoim. - Często zarząd wojewódzki obiecuje coś gminom, a potem okazuje się, że zakres prac był mniejszy. Pewnie teraz też tak będzie - stwierdził Zbigniew Zajączkowski. Jan Wojciechowski zaproponował, by jednak skierować pismo ze stosownym zapytaniem do ZDW. - Oczywiście możemy je wysłać - odparł Marian Zieliński, radziej-owski starosta.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem