Kto trzyma stery...

  Kto trzyma stery...

  Michał Nowicki, Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W gminie Waganiec ster w radzie powierzono 24-letniej Monice Bierzyńskiej. W Radziejowie niewiele zmian.

  W Radziejowie większość miejskich radnych zasiądzie w radzie po raz kolejny. Także jej przewodniczący się nie zmienił. Został nim Marek Pawlak. Wiceprzewodniczący to Zdzisław Kuczek (także po raz drugi) oraz Remigiusz Koźmiński. Wybrano też składy stałych komisji rady. Radni przyjęli uchwałę regulującą diety. Każdy


  otrzyma za sesję


  lub posiedzenie komisji 10 proc.

  najniższego wynagrodzenia, przewodniczący za posiedzenie komisji otrzyma 15 proc. minimalnej płacy. Przewodniczący Rady Miasta otrzymywać będzie miesięczny ryczałt w wysokości najniższego wynagrodzenia. Następna sesja odbędzie się na początku grudnia, to na niej Sławomir Bykowski, burmistrz miasta złoży uroczyste ślubowanie.


  Na pierwszą sesję w gminie Waganiec stawiło się w komplecie 15 nowo wybranych radnych. Ponownie mandat uzyskało 9 osób. W radzie dominują przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, było więc do przewidzenia, że ktoś z tej grupy zostanie przewodniczącym. O funkcję tę starali się Monika Bierzyńska, Michał Dyko i Krzysztof Rydlewski. Wygrała 9 głosami Monika Bierzyńska (PSL), absolwentka pedagogiki na UMK, słuchaczka podyplomowego studium pedagogicznego we Włocławku, niepracująca. Uchwalę w sprawie wyboru radni przyjęli jednogłośnie


  - Jestem debiutantką w samorządzie


  a powierzona mi funkcja jest bardzo odpowiedzialna. Zawsze gnało mnie do pracy społecznej. Na studiach byłam wolontariuszką w hospicjum - powiedziała nam przewodnicząca rady. Z energią przejęła prowadzenie wczorajszych obrad od Jerzego Dybowskiego. Radni wybrali też komisje rady i wysłuchano sprawozdania wójta Piotra Marciniaka o stanie gminy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem