Te inwestycje w gminie Topólka mają służyć ochronie naszego...

  Te inwestycje w gminie Topólka mają służyć ochronie naszego środowiska

  Jolanta Młodecka

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tym roku dużych remontów w oświacie nie będzie, za to w przyszłym szkołę podstawową w Topólce czekają duże zmiany

  W tym roku dużych remontów w oświacie nie będzie, za to w przyszłym szkołę podstawową w Topólce czekają duże zmiany ©Jolanta Młodecka

  W gminie pracuje już ponad 400 przydomowych oczyszczalni ścieków. Będą następne, bo wójt podpisał umowę na ich dofinansowanie
  W tym roku dużych remontów w oświacie nie będzie, za to w przyszłym szkołę podstawową w Topólce czekają duże zmiany

  W tym roku dużych remontów w oświacie nie będzie, za to w przyszłym szkołę podstawową w Topólce czekają duże zmiany ©Jolanta Młodecka

  Wakacje to dobry czas na remonty w szkołach. Jednak w Topólce wielkich remontów nie będzie. W szkole podstawowej w Topólce wyremontowana zostanie jedna klatka schodowa. W Paniewie jedno pomieszczenie zostanie podzielone na dwie klasy, by zrobić miejsce dla siedmioklasistów.

  - W tym roku wstrzymujemy się z dużymi remontami, bo szykujemy się do termomodernizacji szkoły podstawowej w Topólce - mówi wójt Marek Dybowski.
  - Nasz wniosek o dofinansowanie został rozpatrzony pozytywnie w urzędzie marszałkowskim. Zmienione też zostanie ogrzewanie szkoły z węglowego na paliwo ekologiczne typu palet. Potrzebujemy na to półtora miliona złotych. Dostaniemy dofinansowanie w kwocie milion dwieście tysięcy złotych.

  Gmina Topólka skorzystała z możliwości ubiegania się o pieniądze pochodzące z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. Dzięki temu można będzie wykonać m.in. modernizację drogi w Torzewie.

  Przedsięwzięcie obejmuje modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych - a będzie to droga solidna, utrwalona emulsją i grysami, położonymi na istniejącej podbudowie tłuczniowej. Umowa gwarantuje wsparcie finansowe do 30 tys. złotych.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Drogi - ich remonty i modernizacje - są nieodmiennie jednym z głównych zadań inwestycyjnych każdego samorządu, także topóleckiego. Ale nie tylko drogi. Także zadania, które pozwalają chronić środowisko.

  Dlatego gmina chętnie skorzystała z możliwości ubiegania się o środki unijne na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.
  - Nasz wniosek złożony w lutym tego roku w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu uzyskał pozytywną ocenę, co oznacza, że spełniliśmy warunki otrzymania dofinansowania na to zadanie - mówi wójt Marek Dybowski. - W urzędzie marszałkowskim podpisaliśmy umowę na dofinansowanie tego zadania.

  Na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków gmina dostanie ponad 560 tysięcy złotych, to jest prawie sześćdziesiąt cztery procent kosztów kwalifikowanych. To pozwoli wybudować 50 indywidualnych przydomowych instalacji.


  INFO Z POLSKI 13.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama