Dobra nie tylko z nazwy. Mają tu dobrych gospodarzy

  Dobra nie tylko z nazwy. Mają tu dobrych gospodarzy

  Jolanta Młodecka

  Gazeta Pomorska

  Dobra nie tylko z nazwy. Mają tu dobrych gospodarzy
  Od kilku lat w gminie Dobre organizowany jest konkurs pod nazwą „Czysta zagroda - zagroda - przyjazna dla środowiska”.
  Dobra nie tylko z nazwy. Mają tu dobrych gospodarzy
  To zachętą do dbałości o przydomowe działki i ogródki oraz o selektywne gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wyniki konkursu ogłaszane są w trakcie festynów rodzinnych, organizowanych na początek wakacji.

  Komisja w składzie: Marek Barczyk - przewodniczący, Leszek Łukaszewski, Jan Kaniewski i Tadeusz Maciejewski zgodnie z regulaminem przeprowadziła lustrację i klasyfikację 15 posesji zgłoszonych do konkursu. W kategorii nieruchomości do 1 ha pierwsze miejsce zdobyła nieruchomość Grażyny Gotówki w Dobrem Wsi, drugie - Marcina Merke w Dębach, a trzecie - Anity Urbańskiej w Dobrem.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  W kategorii nieruchomości powyżej 1 ha zwyciężyła posesja Małgorzaty i Tomasza Czynszów w Dobrem Wsi, II miejsce ma nieruchomość Małgorzaty i Tomasza Witońskich w Byczy-nie Kolonii, a trzecie - Ewy Hołtyn w Czołpinie i Marleny Roszak w Kłonowie. Wyróżniono posesje, których właścicielami są: Sławomir Piernik (Ułomie), Joanna Górniak (Byczyna), Wioletta Błaszak (Ułomie), Mirosława Roszak (Dobre), Andrzej Piernik (Ludwikowo) za nieruchomość w Przysieku, Beata Gawrońska (Krzywosądz), Agnieszka Marczewska (Przysiek).

  To nie jedyne w gminie Dobre przykłady rolników i właścicieli posesji, którzy gospodarzą z głową. Duże sukcesy w edycjach prestiżowego konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” osiągnęli m.in. Anna i Piotr Deptowie z Byczy-ny, Małgorzata i Tomasz Czynszowie z Dobrego Wsi, Helena i Włodzimierz Słomczewscy z Krzywosądzy, czy Ryszard Gawinecki, administrujący gospodarstwem wielkotowarowym w Dobrem.

  14 zdjęć
  Przejdź do galerii
  Nowe płatne drogi w Polsce. Tutaj trzeba zapłacić za przejazd!

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Pomorskiej

  Zarobił już miliardy, bo dziennie zarabia kilka milionów. wbrew pozorom to nie o żadnym kierowcy Formuły 1, czy też piłkarzu. Chodzi o polski system

  Nowe płatne drogi w Polsce. Tutaj trzeba zapłacić za przejazd!

  Link do głównego zdjęcia

  ©archiwum Polska Press
  INFO Z POLSKI 6.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju


  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama