Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dobra nie tylko z nazwy. Mają tu dobrych gospodarzy

Jolanta Mlodecka
Jolanta Mlodecka
Od kilku lat w gminie Dobre organizowany jest konkurs pod nazwą „Czysta zagroda - zagroda - przyjazna dla środowiska”.

To zachętą do dbałości o przydomowe działki i ogródki oraz o selektywne gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wyniki konkursu ogłaszane są w trakcie festynów rodzinnych, organizowanych na początek wakacji.

Komisja w składzie: Marek Barczyk - przewodniczący, Leszek Łukaszewski, Jan Kaniewski i Tadeusz Maciejewski zgodnie z regulaminem przeprowadziła lustrację i klasyfikację 15 posesji zgłoszonych do konkursu. W kategorii nieruchomości do 1 ha pierwsze miejsce zdobyła nieruchomość Grażyny Gotówki w Dobrem Wsi, drugie - Marcina Merke w Dębach, a trzecie - Anity Urbańskiej w Dobrem.

>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

W kategorii nieruchomości powyżej 1 ha zwyciężyła posesja Małgorzaty i Tomasza Czynszów w Dobrem Wsi, II miejsce ma nieruchomość Małgorzaty i Tomasza Witońskich w Byczy-nie Kolonii, a trzecie - Ewy Hołtyn w Czołpinie i Marleny Roszak w Kłonowie. Wyróżniono posesje, których właścicielami są: Sławomir Piernik (Ułomie), Joanna Górniak (Byczyna), Wioletta Błaszak (Ułomie), Mirosława Roszak (Dobre), Andrzej Piernik (Ludwikowo) za nieruchomość w Przysieku, Beata Gawrońska (Krzywosądz), Agnieszka Marczewska (Przysiek).

To nie jedyne w gminie Dobre przykłady rolników i właścicieli posesji, którzy gospodarzą z głową. Duże sukcesy w edycjach prestiżowego konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw” osiągnęli m.in. Anna i Piotr Deptowie z Byczy-ny, Małgorzata i Tomasz Czynszowie z Dobrego Wsi, Helena i Włodzimierz Słomczewscy z Krzywosądzy, czy Ryszard Gawinecki, administrujący gospodarstwem wielkotowarowym w Dobrem.

Zarobił już miliardy, bo dziennie zarabia kilka milionów. wbrew pozorom to nie o żadnym kierowcy Formuły 1, czy też piłkarzu. Chodzi o polski system pobierający opłaty z dróg.Elektroniczny system poboru opłat jest obowiązkowy dla samochodów powyżej 3,5 ton. Dla aut osobowych przeznaczony jest system viaAUTO – kierowcy mogą za jego pomocą opłacać przejazdy płatnymi autostradami, dzięki czemu unikają postojów na bramkach.Nad płatnymi drogami znajdą się bramownice, wyposażone w anteny. Anteny umożliwiają komunikację między przekaźnikami a viaBOX-em zamontowanym w pojeździe. Za każdym razem, gdy pojazd przejeżdża pod bramownicą, zostaje naliczona opłata za przejazd konkretnym odcinkiem drogi płatnej. Kierowca zostaje o tym powiadomiony pojedynczym sygnałem z viaBOX-a. Proces naliczenia opłaty przebiega w pełni automatycznie bez potrzeby redukowania prędkości pojazdu lub zatrzymywania się.Gdzie będzie trzeba płacić? Zobacz na kolejnym zdjęciu >>>Ceny benzyny 2017. Zła wiadomość dla jadących na urlop. Paliwa idą w górę660 kilometrów nowych tras włączono do systemu Viatoll.źródło: TVN Turbo/x-news

Nowe płatne drogi w Polsce. Tutaj trzeba zapłacić za przejazd!

INFO Z POLSKI 6.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska