Stawki za wodę i ścieki poszły w górę

  Stawki za wodę i ścieki poszły w górę

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Złe wieści dla mieszkańców Nakła, których w wodę zaopatruje miejscowa spółka KPWiK. Od wczoraj obowiązują wyższe ceny.

  Do nakielskiego ratusza wpłyną wniosek Adama Szumlasa, prezesa Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji spółka z o.o. w Nakle. Dotyczy on wzrostu opłat za wodę i ścieki. Informację o planowanych podwyżkach władze gminy przestawiły radnym na ostatniej sesji. Podwyżki te stały się już faktem.


  Drożej od wczoraj


  Dla mieszkańców oznacza to niestety wzrost cen. Od 1 stycznia 2007 r. za każdy metr sześc. wody odbiorcy zapłacić muszą 2,02 zł brutto (do tej pory obowiązywała stawka 1,96 zł brutto za każdy metr sześc. wody). Podwyżka na metrze sześciennym wody wynosi więc 6 groszy.


  Więcej za ścieki


  Więcej zapłacić trzeba będzie również za ścieki. Do tej pory mieszkańcy gminy Nakło, których obsługuje miejscowe KPWiK, płacili brutto za każdy metr sześć. odprowadzanych ścieków 3,37 zł. Wczoraj stawka wzrosła do 3,45 zł za metr sześc.


  W tym wypadku podwyżka wynosi 8 groszy od metra sześciennego ścieków.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem