Płonęło poddasze

  Płonęło poddasze

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańca domu obudził dźwięk tłukących się dachówek. Kiedy wyszedł z domu okazało się, że spadają z płonącego dachu...

  Strażacy wezwanie do pożaru kamienicy przy ul. Rynek 4 w Szubinie otrzymali 25 bm. o godz. 3,55. Pojechali natychmiast. Niestety, płonął już cały dach. Na szczęście nikt na poddaszu nie mieszkał. Ewakuowano wszystkich mieszkańców. Pojawił się też natychmiast przedstawiciel burmistrza. Pożar został ugaszony. Ale wszystkie cztery mieszkania w prywatnej kamienicy przy Rynku 4 zostały zalane wodą.


  Burmistrz proponował pogorzelcom mieszkania zastępcze na czas naprawiania szkód. Nie chcieli. Schronili się na czas świąt u swych rodzin. I już w pierwsze święta właściciel kamienicy przystąpił do usunięcia spalonej więźby dachowej. Władze Szubina obiecały pomoc w dostarczeniu drewna. - Byłem tam również dzisiaj - powiedział nam wczoraj wieczorem burmistrz Ignacy Pogodziński. - Ekipa zdążyła już zdjąć to, co spalone.


  Na miejscu byli też policjanci i biegły z zakresu pożarnictwa. Wykluczono podpalenie. Przyczyny pożaru badają strażacy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem