Pierwsze decyzje

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Samorządowcy w gminach powiatu nakielskiego i bydgoskiego mają za sobą pierwsze sesje i pierwsze decyzje.

  Sadki


  Wczoraj zebrała się po raz pierwszy nowa Rada Gminy Sadki. Sesję rozpoczęto od wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze. Zrobiła to przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Elżbieta Kowalczyk. Po złożeniu ślubowania rajcy wybrali przewodniczącą rady. Ponownie powierzono tę funkcję Barbarze Gajewskiej. Była to jedyna zaproponowana kandydatura. Wiceprzewodniczącym rady został Maciej Lech.


  Wczoraj radni z Sadek ustalili także skład komisji stałych rady.

  Przewodniczącym komisji rewizyjnej wybrano Mirosława Rugowskiego. Szefem komisji infrastruktury społecznej został Tadeusz Chojnacki, a komisji infrastruktury technicznej i finansów - Zenon Czeliński.


  Zgodnie ze statutem gminy, pierwszą sesję samorządu w Sadkach zakończyło sprawozdanie wójta Zygmunta Gliszczyńskiego, dotyczące stanu gminy.


  Nakło


  Wczoraj na pierwsze obrady zebrała się także Rada Miejska Nakła. Otwarcia sesji dokonał radny senior Bolesław Kalisz, wybrany już po raz czwarty do nakielskiego samorządu. Obrady trwały krótko. Po złożeniu ślubowania przez radnych przeprowadzono jedynie wybory na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady. Rajcy zdecydowali, że na czele samorządu gminnego w Nakle stać będzie przez najbliższe cztery lata Andrzej Jedynak (PiS). Jego zastępcą został Roman Swiątek (PO).


  W sali obrad obecny był burmistrz Piotr Centała. Przybył także Zenon Grzegorek, wiceprzewodniczący rady minionej kadencji, który w niedzielę wygrał II turę wyborów na burmistrza Nakła. Swoje nowe obowiązku przejmie on siedem dni po opublikowaniu wyników wyborów. Do tego czasu w urzędzie gospodarzem będzie wciąż ustępujący burmistrz.


  Kcynia


  W Kcyni pierwsze obrady nowej Rady Miejskiej poprowadził wczoraj jako radny senior Antoni Rozonka z Kowalewka. Jedyne decyzje, które wczoraj zapadły dotyczyły nowych władz. Na przewodniczącego kcyńskiego samorządu rajcy wybrali wczoraj ponownie Ryszarda Hanioszyna (PSL). Jego zastępcą została Anna Borkowska, także z PSL.


  Solec Kujawski


  W tej gminy także wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Rady Miejskiej. Na przewodniczącego rady ponownie wybrany została Bolesław Boczkaja. Przez najbliższe cztery lata jego zastępcami będą: Jan Koszarski i Mariusz Damrat. Cała trójka startowała w wyborach z KWW: Soleckie Forum Samorządowe.


  W przeciągu tygodnia spodziewana jest w Solcu Kujawskim kolejna sesja Rady Miejskiej, na której burmistrz Antoni Nawrocki złoży uroczyste ślubowanie.


  Koronowo


  Wczorajszy dzień był również pracowity dla nowo wybranych radnych Rady Miejskiej Koronowa. I tu samrządowcy wybrali swojego przewodniczącego i zastępców. Na czele rady w Koronowie stanął po raz kolejny Grzegorz Myk (po raz piąty zasiada w radzie tej gminy), który startował w wyborach KWW: Samorządowa Koalicja Wyborcza.


  Ustalono, że Myk będzie mieć dwoje zastępców. Zostali nimi: Leszek Czerkawski (PiS) oraz Dorota Makowska radna KWW : Ziemia Koronowska.


  Rajcy z Koronowa wybrali wczoraj także przewodniczących komisji stałych rady. Na czele komisji rewizyjnej stanął Sławomir Marszelski. Komisji budżetowej przewodzić będzie Tomasz Gordon. Szefem komisji gospodarki i ochrony środowiska została Danuta Czarnotta, a komisji oświaty - Tomasz Poraziński.


  Z kolei komisją zdrowia kierować będzie przez najbliższą kadencję Ewa Semrau.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem