Powiat też z długiem

  Powiat też z długiem

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  - Co?! 1:0 dla Piotra Hemmerlinga?! To zobaczcie, z jakim długiem zostawia pan starosta powiat nakielski! Większy, niż dług Kcyni! Przygadał kocioł garnkowi! - takich głosów po naszej relacji z debaty kandydatów usłyszeliśmy wczoraj więcej.

  Sprawdziliśmy w Starostwie Powiatowym w Nakle oraz Urzędzie Miasta i Gminy w Kcyni.


  W niedzielę w czasie debaty zorganizowanej przez Piotra Makarewicza (przegrany w wyborach na burmistrza Kcyni w I turze) udział wziął tylko kandydat Piotr Hemmerling. Drugi kandydat - urzędujący burmistrz tego miasta - Tomasz Szczepaniak - nie przyszedł. Hemmerling zadał nieobecnemu trzy pytania. M.in.: Czy to prawda, że zadłużenie gminy sięga prawie 6 mln zł?


  Sprawdziliśmy. Dług wynosi 4,3 mln zł. Gmina zaciągnie kolejny kredyt pod koniec grudnia. Wtedy dług wyniesie 5,8 mln zł.


  A jak zadłużony jest powiat nakielski? Ma do spłacenia kredyt w wysokości 9 mln 89 tys. zł i pożyczkę 1 mln 760 tys. zł. Czyli łącznie 10 mln 849 tys. zł. Stanowi to ponad 23 proc. tegorocznych dochodów powiatu.


  W Kcyni dochód wyniósł prawie 29 mln zł. Zadłużenie (przyjęliśmy 5,8 mln zł) stanowi 20 proc. Tak więc powiedzenie: przygadał kocioł garnkowi jest tu nie bez racji...


  Parafianka z Sipior ma ogromne pretensje do Piotra Hemmerlinga. W Wszystkich Świętych, przed procesją na miejscowym cmentarzu, na którą przybyły setki rodzin zmarłych, ekipa drużyny pana starosty na płotach wokół kościoła, który leży przecież z dala od wsi, ponaklejała plakaty wyborcze kandydata . - Wszyscy byli tym zgorszeni! - powiedziała parafianka z Sipior. - Mówię o tym, bo przeczytałam dziś w waszej "Pomorskiej" o 1:0 dla tego pana. Pan Tomasz Szczepaniak tak by się na cmentarzu nie zachował...


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem