Pierwsze metry jeszcze tej jesieni?

  Pierwsze metry jeszcze tej jesieni?

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Jest szansa, że oczekiwana od lat przez mieszkańców Paterka budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Nakła do ich wsi - ruszy jednak tej jesieni. Pierwsza część inwestycji objąć ma 500 metrowy odcinek.

  Dziś, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, rajcy podejmować będą uchwałę o daniu zgody władzom powiatu do zawarciu porozumienia z gminą Nakło. Chodzi o przekazanie gminie 40 tys. zł na budowę ścieżki pieszo-rowerowej z Paterka do Nakła, o którą mieszkańcy tej podnakielskiej wsi walczą od wielu lat.


  By budowa wreszcie mogła dojść do skutku gmina i powiat połączyły siły.


  Czas ucieka ...


  Szybka budowę ścieżki zapowiadał jeszcze latem ówczesny wiceburmistrz Nakła Krzysztof Mikietyński. Niedługo potem stracił pracę, a roboty przy budowie ścieżki do dziś się nie rozpoczęły. We wrześniu władze Nakła zawarły umowę z Zarządem Dróg Wojewódzkich dotyczącą tej inwestycji.


  Prace wykonywać ma Zakład Robót Publicznych w Nakle. Drogowcy zobowiązali się m.in. przekazać kostkę betonową (350 metrów kw.) wartą ponad 9 tys. zł.


  Tym razem się uda?


  Są zapowiedzi, że po zawarciu porozumienia między gminą i powiatem roboty ruszą w przeciągu kilku dni. Najbliższy czas pokaże czy tak się stanie. Na pewno wiadomo tylko, że na pierwszy ogień pójdzie odcinek za mostem na Noteci - tuż przy zejściu do przystani Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. Jest zgoda Zarządu Dróg Wojewódzkich, by ścieżka powstała na tym odcinku w pasie drogowym. Dalszy odcinek, który budowany już będzie w kolejnych latach, przebiegać ma częściowo przez grunty prywatne. Potrzebne więc będą negocjacje z właścicielami działek w sprawie wykupu terenu.


  Zaplanowane na ten rok prace to pierwszy, 500 metrowy odcinek ścieżki pieszo -rowerowej o szerokości 3,5 metra.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem