Są lampy, więc jest bezpieczniej

  Są lampy, więc jest bezpieczniej

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W wielu wsiach gminy Dobrcz trwa zakładanie lamp ulicznych. By mieszkańcom żyło się bezpieczniej.

  Ostatnio lampy założono na ul. Jarzębinowej w Dobrczu (droga w stronę Sienna) , w Aleksandrowie na ul. Turystycznej, w Wudzynku - na ul. Zakole i Tartacznej (w stronę Brzeźna).


  W najbliższym czasie lampy zainstalowane też zostaną w tzw. starym Kusowie (ul. Gdańska), Pyszczynie, Kotomierzu na ul. Polnej, Siennie na ul. Kotomierskiej, oraz w samym Dobrczu na ul. Zakole i w okolicach cmentarza przy tzw. krzyżu, a więc przy drodze prowadzącej do Pyszczyna.


  Prace zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu. W tym też miesiącu powinien zostać wykonany 2-kilometrowy odcinek bardzo zdewastowanej już drogi prowadzącej z Dobrcza do Pyszczyna. To też z myślą o bezpieczeństwie.


  Dotąd wykonano tam kanalizację deszczową. W tym tygodniu drogowcy przystąpią do profilowania nawierzchni, by potem położyć nakładkę asfaltową.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem