W Kotomierzu chcą asfalt... zaorać?

  W Kotomierzu chcą asfalt... zaorać?

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Kotomierzu jest ulica Długa, zwana też "Nad łąkami". Od dworca PKP wiedzie do byłego PGR w tej samej miejscowości. Miesiąc temu położono tam asfalt. Niestety, niektórzy rolnicy niszczą go.

  To droga uczęszczana, prowadzi bowiem z Kotomierza w stronę Stronna. Wyłożona była tłuczniem i żużlem. Władze gminy Dobrcz postanowiły położyć tu asfalt.


  I tak się stało. Dywanik pokrył 4,5 km drogi. Kosztowało to 850 tys. zł, w tym 98 tys. zł udało się gminie pozyskać z Funduszu Ochrony Gruntów.


  Roboty zakończyły się miesiąc temu. Cieszyli się z tego wszyscy. Niestety, niektórzy rolnicy nie szanują wspólnej drogi i wjeżdżając na nią ze swych pól zasypują ziemią drogę. Niestarannie też operując pługiem orzą również asfalt. Zniszczony jest już zwłaszcza w jednym miejscu.


  Wójt gminy Dobrcz w tej sprawie rozesłał przez sołtysa kurendę. Ale dewastacja drogi - powiadają w Urzędzie Gminy w Dobrczu - trwa nadal. Ku zgorszeniu tych, którzy tą drogą jeżdżą.


  Co robić?


  - Tyle wsi i mieszkańców innych miejscowości w naszej gminie chciałoby zamiast gruntówki mieć asfalt - usłyszeliśmy w UG. - Położyliśmy asfalt na ul. Długiej w Kotomierzu i niektórzy mieszkający przy tej drodze rolnicy tego nie potrafią, niestety, uszanować...


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem