40 tysięcy zł dla Fary

  40 tysięcy zł dla Fary

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Bardzo zgodni byli kcyńscy rajcy na piątkowej sesji Rady Miejskiej. Większość uchwał zapadała jednogłośnie. Zdecydowano m.in., że samorząd wesprze finansowo remont elewacji kościoła pw. św. Michała Archanioła w Kcyni.

  Kościół farny w Kcyni wpisany jest w rejestr zabytków. W najbliższych miesiącach w świątyni zaplanowano wiele prac budowlanych m.in. remont elewacji frontowej. Ze względu na duże koszty tego przedsięwzięcia parafia wystąpiła do samorządu o finansową pomoc.


  W budżecie gminy zarezerwowano 40 tys. zł na remont zabytkowych budowli nie będących własnością gminy. Właśnie do tych funduszy sięgnięto.


  W piątek radni jednogłośnie zdecydowali o przeznaczeniu tej kwoty na prace budowlane przy świątyni. Parafia otrzyma pieniądze w dwóch transzach. Jedną w chwili rozpoczęcia prac, drugą po ich zakończeniu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem