Ratownicy pokażą jak udzielać pomocy

  Ratownicy pokażą jak udzielać pomocy

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W poniedziałek obchodzony będzie Światowy Dzień Udzielania Pierwszej Pomocy. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle odbędą się z tej okazji pokazy ratowników. Wszyscy chętni będą mogli również oddać honorowo krew.

  Obchody Światowego Dnia Udzielania Pierwszej Pomocy zaplanowano w całej Polsce. Już od dziś akcja prowadzona będzie w Bydgoszczy. Piszemy o tym na stronach depeszowych.


  W Nakle nie gorsi


  W Nakle Zarząd Rejonowy PCK także przygotowuje się do obchodów, a odbędą się one w mieście w poniedziałek 11 września.


  Od samego rana (w godz. 8-12) chętni oddać będą mogli honorowo krew dla potrzebujących. Krwiodawców działacze PCK zapraszają do siedziby OSP przy ul. Dąbrowskiego w Nakle. Czekać tam będą od rana pracownicy Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.


  Niektórzy już oddali...


  W Potulicach akcja oddawania krwi odbyła się w minioną środę. Zorganizowali ją strażacy z miejscowego OSP. Zgłosiło się 19 chętnych, którzy oddali w sumie blisko 7 litrów bezcennego leku. - To niewielka miejscowość. Myślę, że z wyniku możemy być zadowoleni - ocenia plon akcji w Potulicach Bogumiła Jabłońska z PCK w Nakle.


  Pokazy na boisku


  Oprócz akcji oddawania krwi w poniedziałek odbędą się w Nakle pokazy udzielania pierwszej pomocy. Jak ratować rannych pokazywać będą młodzieży ratownicy z jednostki PSP w Nakle i ratownicy z pogotowia ratunkowego.


  Pokazy z użyciem noszy i specjalistycznego wyposażenia, rozpoczną się o godz. 12.30 na boisku Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych im. Staszica w Nakle. Nie będzie to tylko teoria. W pokazach, zamiast kukieł, wezmą udział wolontariusze i ochotnicy. Po obejrzeniu popisów młodzież będzie mogła na miejscu spróbować także swych sił w ratownictwie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem