Aquapark prawie gotowy

  Aquapark prawie gotowy

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W basenie jest już woda i gdyby miasto odebrało obiekt od wykonawcy, można by już się kąpać. Uroczyste otwarcie nastąpi jednak dopiero 22 września.

  Początkowo planowano, że aquapark w Solcu Kujawskim ruszy 25 sierpnia. Tak chciał wykonawca, choć w umowie był termin późniejszy. Teraz wiadomo już, że obiekt ruszy na pewno 22 września.


  Wewnątrz praktycznie wszystko jest już wykończone. Ba, nawet woda jest w basenach. I to sprawdzona także przez Sanepid. Działają też urządzenia. - Woda już bulgoce - cieszy się burmistrz Antoni Nawrocki. - Prace trwają jeszcze tylko na zewnątrz obiektu. Ekipy układają kostkę, sieją trawę.


  Miasto zatrudniło już także pracowników. Są więc kierownik i księgowa, osiem sprzątaczek, sześciu ratowników, ośmiu konserwatorów, których zadaniem jest przez 24 godziny na dobę, na trzy zmiany, w soboty i niedziele również, utrzymywać urządzenia wodne w ruchu. Łącznie pracę znajdzie tu około 30 mieszkańców gminy Solec Kujawski.


  Parking może pomieścić 200 aut. I pewne jest, że przyjeżdżać tu będą bydgoszczanie. Są baseny - duży i mniejszy do nauki pływania, rekreacyjny, basenik dla dzieci, jeszcze mniejszy dla matek z niemowlakami. Są dwie rury - duża ma 80 metrów długości, są urządzenia robiące fale, gejzery, rwąca rzeka, bicze wodne. I siłownia, kręgielnia, restauracja, bar...


  Od poniedziałku do piątku przed południem kąpać tu się będą za darmo dzieci z przedszkoli i szkół gminy Solec.- To wszystko przecież z myślą o zdrowiu młodego pokolenia mieszkańców naszej gminy - mówi burmistrz Nawrocki.


  Po południu dzieci płacić będą 4 zł, dorośli od 6 do 9 zł, w zależności od dnia i pory.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem