Kostka polbruk ściele się gęsto

  Kostka polbruk ściele się gęsto

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Skontaktował się z nami wczoraj mieszkaniec Mąkowarska.<i> - Łatwiej zbudować niż dbać o to, co zbudowane </i>- powiedział.

  Jak wyjaśnił - w zeszłym roku w tej wsi położono chodnik z kostki polbruk. I - okazuje się za ośrodkiem zdrowia porasta on zielskiem. - Chwasty wyrastają tam wszędzie - powiedział. - Tylu jest bezrobotnych, warto chyba zapłacić kilka groszy, by w Mąkowarsku było ładniej...


  Jeżeli pani sołtys każe...


  Rozmawialiśmy w tej sprawie z Ryszardem Chrzanowskim, dyrektorem Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koronowie.

  - To droga krajowa, nie gminna - powiedział. - Tak więc powinien - również o chodniki - dbać jej zarządca. Mąkowarsko przygotowuje się do dożynek gminnych, które odbędą się w najbliższą niedzielę, i do prac porządkowych od 16 sierpnia oddelegowałem tam pracownika naszego zakładu. Jeżeli pani sołtys wyda taką dyspozycję, to może on również uporządkować chodnik.


  Różana z asfaltem


  Ulica Różana w Koronowie łączy bloki spółdzielni mieszkaniowej z ul. Kotomierską, tuż za starym wiaduktem kolejowym. Spółdzielnia przed laty utwardziła polną drogę betonem, i oddała ulicę miastu. W lipcu chodniki wyłożono tam kostką polbruk, a wczoraj ekipa ZGKiM wylała na zniszczoną betonową jezdnię 45 ton masy asfaltowej, aż do Kotomierskiej. To łącznie prawie tysiąc metrów kwadratowych drogi. - Właśnie kończymy prace - powiedział nam dyrektor Chrzanowski.


  W Buszkowie przy szkole


  Ekipy ZGKiM rozpoczęły też układanie kostki polbruk w Buszkowie - między szkołą, salą gimnastyczną, a świetlicą wiejską. Łącznie około 700 metrów kwadratowych. Roboty mają się zakończyć 20 września. Tak więc w czas jesiennej słoty dzieci nie będą już musiały brodzić po błocie.


  Też na Witosa


  Jesienią też kostka polbruk zawita wreszcie na ul. Witosa w Koronowie - po stronie pawilonów. Niestety, remont wielokrotnie opisywanej przez nas al. Wolności i ul. Przemysłowej rozpocznie się dopiero za rok.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem