(ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie do końca zadowoleni są z sobotnich i niedzielnych kwest wolontariusze nakielskiego PCK. Zebrano sporo artykułów dla uczniów, ale potrzeby są większe. Nadzieja, że pulę darów powiększą zakłady pracy. Paczki mają być rozdawane 31 bm.

  Mogło być lepiej


  Przez cały weekend wolontariusze PCK prowadzili w Nakle akcję zbierania darów w ramach akcji pt. "Wyprawka dla żaka". W sobotę spotkać ich można było w nakielskich marketach. Wczoraj kwestowali przy parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle.


  W sobotę największą hojność wykazali klienci PoloMarketu. Zebrano tam sporo zeszytów, gumek, linijek, kredek, farb i wszystkiego co potrzebuje uczeń. Mniej udany był plon zbiórek prowadzonych w pozostałych nakielskich marketach "Netto" i "Biedronce".


  Najhojniej o 10


  Wczoraj, przed każdą mszą św., wolontariusze kwestowali przy nakielskiej Farze.

  Najwięcej artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin przynieśli wierni, którzy przyszli do kościoła na mszę św. o godz. 10. Potem było coraz skromniej. O godz. 18, gdy rozpoczynała się w Farze wieczorna msza św., kwestujący odeszli z pustymi rękami. Nie podeszła do nich ani jedna osoba. Kwestarzami przy kościele były: znana działaczka PCK Bogumiła Jabłońska oraz Malwina Brzóścikowska (uczennica gimnazjum) i jej siostra Natalia, uczennica Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle.


  Dorzucą firmy?


  Działacza PCK liczą, że do akcji włączą się lokalne firmy. Dary przekazał już Bank Spółdzielczy w Nakle. Wsparcie dla akcji obiecali także: nakielski Polan, ZNTK Paterek i "PROLAB" Paterek. Być może będą i inni. Obietnice pomocy złożyli już także - Starostwo Powiatowe w Nakle i poseł Grażyna Ciemniak.


  Długa lista


  Tymczasem lista potrzebujących jest każdego dnia dłuższa. Póki co wolontariusze PCK zapisali, że na wyprawki do szkoły czeka około 60 dzieci z klas 1-3 i ponad 80 starszych uczniów. Wydawane będą one w siedzibie PCK przy ul. Dąbrowskiego w Nakle 31 sierpnia od godz. 11.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem