Zbiórki już w weekend

  Zbiórki już w weekend

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zarząd Rejonowy PCK w Nakle otrzymał zgodę na prowadzenie w mieście zbiórek artykułów szkolnych. W sobotę wolontariusze pojawią się w marketach. W niedzielę spotkać ich będzie można przed każdą mszą św. przy kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle.

  Zgodnie z zapowiedziami działaczy PCK rusza w Nakle akcja pt. "Wyprawka dla żaka". Pierwsze zbiórki planowane są już najbliższy weekend. W sobotę w godz. 9-17 wolontariusze dyżurować będą w marketach: "Netto", "Biedronka" i "PoloMarket". Do ustawionych w sklepach koszy wrzucać będzie można zeszyty, długopisy i inne przybory potrzebne uczniom.


  Także przy Farze


  W niedzielę podobna akcja przeprowadzona zostanie w kościele pw. św.Wawrzyńca w Nakle. Wolontariusze czekać będą na darczyńców przy kościele przed każdą mszą św.


  Działacze PCK rozesłali także pisma do nakielskich zakładów pracy. Liczą, że włączą się one do akacji. Na razie na apel odpowiedział tylko Bank Spółdzielczy w Nakle. - Ale to dopiero początek - zastrzega Bogumiła Jabłońska z PCK.


  Potrzebne podręczniki


  Już teraz przynosić można artykuły szkolne, a także niepotrzebne podręczniki do siedziby Zarządu Rejonowego PCK przy ul. Dąbrowskiego w Nakle. Gdyby biuro było zamknięte (w Nakle PCK nie ma ani jednego pracownika etatowego) dary składać można także w usytuowanej po sąsiedzku Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (czynna w godz. 9- 15) oraz w Poradni Psychologicznej (czynna w godz. 8-16).


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem