Wieś co roku pięknieje

  Wieś co roku pięknieje

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W gminie Dobrcz co roku organizowany jest konkurs "Piękna wieś". W każdym sołectwie specjalna komisja złożona z przedstawicieli Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich i strażaków OSP wybiera po dwa najładniejsze posesje i gospodarstwa.

  Sołectw w gminie Dobrcz jest 15. Tak więc zwycięzców jest 60. Wszyscy otrzymają nagrody na dożynkach gminnych 27 sierpnia. W sołectwie Magdalenka za najładniejsze uznano gospodarstwa Beaty i Mieczysława Śpionkowskich z Pyszczyna oraz Wiesławy i Tadeusza Kaźmierczaków z Magdalenki, a najładniejsze posesje mają Joanna Zajączkowska oraz Iwona i Rafał Wieccy. W sołectwie Strzelce Górne wytypowano do nagród trzy posesje - Krystyny Wołodkowicz, Aliny Wesołowskiej i Magdy Waligóry, a w Kusowie - Sabiny Kaliszewskiej i Zenobii Radtke. Najładniejsze gospodarstwa w Kusowie mają Bronisława Lengling i Adam Andrykowski.


  W Augustowie najładniej mieszkają Małgorzata Kowalska o Jolanta Nawrocka, a właścicielem najładniejszego gospodarstwa jest Edward Menciński.

  W Kotomierzu natomiast zwyciężyli: Teresa i Jacek Wiśniewscy oraz Elżbieta i Czesław Osakowie (w kategorii najładniejsze domy), natomiast za najładniejsze gospodarstwa uznano należące do Hanny i Eugeniusza Grubickich oraz Hanny i Piotra Zawiasińskich.


  O zwycięzcach kolejnych sołectw napiszemy w przyszłym tygodniu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem