Finisz rozbudowy świetlicy

  Finisz rozbudowy świetlicy

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Kusowie (gmina Dobrcz) zakończono prace przy rozbudowie wiejskiej świetlicy. Uroczystości z okazji finiszu prac odbędą się we wsi w najbliższą niedzielę. Do wieczora przy placówce trwać będzie festyn. Swoje kramy z wypiekami rozstawią gospodynie. Zaprezentują się też strażacy z OSP Dobrcz.

  Dla mieszkańców Kusowa rozbudowa wiejskiej świetlicy to spełnienie oczekiwań. Teraz będzie gdzie organizować wiejskie imprezy i spotkania sołeckie. Inwestycja była możliwa dzięki pieniądzom , które otrzymano z Fundacji Wspomagania Wsi. Prace finansowane były również z nawiązek sądowych oraz przez samorząd.


  Uczczą hucznie


  Finisz robót uczczony zostanie hucznie w najbliższa niedzielę. W uroczystościach oddania rozbudowanej świetlicy do użytku, które rozpoczną się w Kusowie o godz. 14, wezmą m.in. udział władze Dobrcza z przewodniczącą Rady Gminy Haliną Pietrzak i wójtem Krzysztofem Szalą. Po oficjalnej części - na boisku przy świetlicy - zaplanowano festyn pt. "Bezpieczne lato". Rozegrane zostaną zawody sportowe m.in. trójbój strzelecki, który poprowadzi Wiesław Lebiediew.


  Będą też występy, loteria fantowa i wiele innych atrakcji. Obejrzeć będzie można również pokazy w wykonaniu jednostki OSP Dobrcz. Dzień zakończy zabawa.


  Smakołyki od gospodyń


  Nie zabraknie smakołyków - bigosu, potraw z grilla i ciast rozmaitych, które serwować będą panie z miejscowego koła KGW.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem