Szubińska gotowa, Rynarzewo poczeka

  Szubińska gotowa, Rynarzewo poczeka

  adam lewandowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Burmistrz Ignacy Pogodziński ciął wstęgę na kawałki, stojący najbliżej zabierali je na pamiątkę.

  Burmistrz Ignacy Pogodziński ciął wstęgę na kawałki, stojący najbliżej zabierali je na pamiątkę. ©Tytus Żmijewski

  Kiedy w listopadzie 2004 roku rozpoczynano budowę obwodnicy Szubina, bardzo ważne osoby zapowiadały, że po zakończeniu tej inwestycji ruszy budowa obwodnicy Rynarzewa. Wczoraj na uroczystościach otwarcia obwodnicy w Szubinie te ważne osoby chowały raczej głowę w piasek...
  Burmistrz Ignacy Pogodziński ciął wstęgę na kawałki, stojący najbliżej zabierali je na pamiątkę.

  Burmistrz Ignacy Pogodziński ciął wstęgę na kawałki, stojący najbliżej zabierali je na pamiątkę. ©Tytus Żmijewski

  Poseł Janusz Zemke, o którym burmistrz Ignacy Pogodziński mówił: On wie i wszyscy wiedzą, za co mu dziękujemy, jest główną postacią, której to miasto zawdzięcza obwodnicę.


  Pytany jednak przez nas wczoraj, co z budową obiecanej obwodnicy Rynarzewa, niewiele mógł powiedzieć. Podobnie Wiesław Dziuba, dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy, który 20 miesięcy temu zapowiadał również budowę obwodnicy Rynarzewa. Inni tłumaczyli: Rząd się zmienił i zmienia, dziś


  trudno o decyzje.


  Zapytałem więc Zbigniewa Kotlarka, warszawskiego szefa dyrektora Dziuby. Powiedział, że dla Rynarzewa gotowa już jest tzw. koncepcja, że niebawem rozpocznie się faza projektowania, a budowa - najszybciej w roku 2008. Do roku 2013 zrealizowana też zostanie obwodnica Żnina. Łącznie w Polsce powstanie 200 takich obwodnic.


  - Strategicznym celem Polski na najbliższe lata jest budowa m.in. nowoczesnej infrastruktury drogowej - zapowiedziała wczoraj na otwarciu szubińskiej obwodnicy Katarzyna Szarkowska, wiceminister transportu. Takich zapewnień padało wczoraj w Szubinie więcej.


  Otwarcie obwodnicy miało uroczysty charakter. Była orkiestra dęta z Grodziska Wielkopolskiego, która występowała już m.in. w Moskwie i Montrealu. Panie z zespołu "Kwiaty jesieni" z Szubińskiego Domu Kultury trzymały wstęgę.


  Wstęgę przecinali


  m.in. Józef Ramlau, wojewoda kujawsko-pomorski, dyrektor Wiesław Dziuba, burmistrz Ignacy Pogodziński. (Poseł Zemke nie został do tego zaproszony). Kawałki biało-czerwonej stojący najbliżej zabierali na pamiątkę. Stanisław Zdralek, mieszkaniec ul. Kcyńskiej przyszedł z flagą i herbem Szubina. - Ponad 20 lat czekałem na tę obwodnicę. Cieszę się, że doczekałem - powiedział.


  Festyn w Szubinie


  Festyn z okazji otwarcia obwodnicy zapowiadany jest na sobotę 29 lipca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem