Przybywa głosów na naszej liście...

  Przybywa głosów na naszej liście...

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Z każdym dniem przybywa kuponów. Zgodnie z obietnicą podajemy dziś jak głosują mieszkańcy powiatu nakielskiego.
       Coraz więcej głosów otrzymujemy na kandydatów zgłoszonych do fotela burmistrza Mroczy. Na Halinę Dobert otrzymaliśmy 12 kolejnych kuponów z poparciem. Zwolennicy tej kandydatki za najważniejsze zadania, które zrealizować trzeba w gminie, uznają m.in. rozpoczęcie budowy obwodnicy dla Mroczy, sprawiedliwy podział pieniędzy w budżecie na poszczególne inwestycje. Za ważne uznają też przywrócenie miastu jeziora Hetmańskiego.
       Trzynaście kolejnych głosów dopisaliśmy też do nazwiska Wiesława Gozdka, obecnego burmistrza. - Oby tak dalej - podkreślają - głosujący dodając, że w przyszłek kadencji gminie potrzeba wielu inwestycji.
       Przełamać podziały...
       
  Spora aktywność wykazują też mieszkańcy Nakła. Najwięcej kuponów (26 głosów popierających) otrzymaliśmy na Bogdana Stachowskiego. - Zmiany w oświacie, budowa szkoły w Pateku i sali gimnastycznej w Ślesinie, gdzie to możliwe zatrudniać nakielan, rozwiązać straż miejską, budować mieszkania socjalne, przełamać podziały - to tylko niektóre z uzasadnień.
       Sześć kolejnych głosów Czytelnicy przysłali na Jana Światłowskiego, kandydata na burmistrza Nakła. Jako przyszły włodarz grodu nad Notecią powinien on - zdaniem mieszkańców - zadbać o rozwój sportu (tak jak to robił będąc dyrektorem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle), wybudować szkołe gimnaztyczną w SP nr 3 w Nakle oraz szkołe w Paterku, a takze przyciągnąć do gminy inwestorów, którzy zatrudnią bezrobotnych.
       Cztery kolejne głosy dopisaliśmy też do nazwiska Krzysztofa Mikietyńskiego. Jego zwolennicy za najważniejże zadania przyszłego burmistrza Nakła uważają: budowę basenu, budowa nowych dróg w gminie i chodników w mieście, przywrócenie normalności po rządach burmistrza Centały oraz działania na rzecz utworzenia nowych miejsc pracy.
       Mieszkańy gminy Szubin oddali kolejne głosy na Ignacego Pogodzińskiego (otrzymaliśmy 14 nowych kuponów). Wśód najważniejszych zadań na następną kadencję wymieniają: poprawienie stanu dróg w mieście i gminie, wybudowanie basenu oraz być skutecznym - tak jak do tej pory.
       Aktualna sytuacja na liście
       Burmistrz Nakła
       
  - Bogdan Stachowski - 52 głosy;
       - Krzysztof Mikietyński - 44 głosy;
       - Zenon Grzegorek - 16 głosów;
       - Jan Światłowski - 8 głosów;
       Burmistrz Mroczy
       
  - Halina Dobert - 38 głosów;
       - Wiesław Gozdek - 23 głosy;
       Burmistrz Szubina
       
  - Ignacy Pogodziński - 33 głosy;
       - Krzysztof Piekarski - 13 głosów;
       Burmistrz Kcyni
       
  - Piotr Makarewicz - 68 głosów;
       Burmistrz Koronowa
       
  - Maciej Makowski - 1 głos.
       - Zygmunt Michalak - 1 głos;
       Wójt Dobrcza
       
  - Krzysztof Szala - 34 głosy;
       - Romuald Błażewicz - 24 głosy;
       - Barbara Stanisławska - 6 głosów;
       Burmistrz Solca Kujawskiego
       
  - Antoni Nawrocki - 153 głosy;
       Wójt Nowej Wsi Wielkiej
       
  - Janusz Kozłowski - 2 głosy;
       Wójt Sicienka
       
  - Jan Wach - 6 głosów;
       Kto jeszcze dołączy?
       
  Chętnie poznamy kolejnych kandydatów. Można też głosować na tych, już zgłoszonych przez Czytelników. W trakcie trwania naszych prawyborów chcemy poznać Państwa preferencje wyborcze oraz propozycje tematów, którymi nasi przyszli włodarze powinni się zająć w pierwszym rzędzie.
       Obok publikujemy kupon. Za jego pomocą można zgłaszać kandydatów - osoby, które darzymy szacunkiem, wiemy, że poradzą sobie z niełatwą pracą, jaką jest kierowanie gminą, czy miastem.
       Na tym samym kuponie zgłaszać można także problemy, które powinny znaleźć się w programach wyborczych osób ubiegających się o nasze głosy. Kupony drukować będziemy do końca sierpnia. Wypełnione, należy przesyłać pod adresem: "Gazeta Pomorska", ul. Zamoyskiego 2, 85-063 Bydgoszcz, z dopiskiem "Prawybory".
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem