Matury? Niestety, wcale nie na pięć...

  Matury? Niestety, wcale nie na pięć...

  (ms, Ale)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Znane już są wyniki tegorocznych matur. Na stronie 13 piszemy o wynikach w szkołach bydgoskich. Jak na ich tle wyglądają osiągnięcia szkół w powiatach bydgoskim i nakielskim? Porównajcie sami.
       W Zespole Szkół Licealnych im. Leona Wyczółkowskiego w Koronowie maturę zdało 85 procent absolwentów. Na 71 uczniów egzaminy oblało 11. Z czego? Tylko z biologii i historii. - Ale - pociesza się dyrektor Dorota Makowska - z języka angielskiego jedna uczennica zdała na 100 procent i z matematyki - dwóch uczniów.
       
  Dorośli się spisali
       
  W Liceum Ogólnokształcącym Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Solcu Kujawskim oblało 11,7 procent przystępujących do matury.
  Z sześćdziesięciu - siedmiu będzie musiało zdawać maturę w terminach późniejszych. Znacznie gorzej wypadli uczniowie z Technikum Ekonomicznego i Handlowego. Jak powiedziała nam wczoraj Iwona Andrzejewska, zastępca dyrektora soleckiego Zespołu Szkół - do matury przystąpiło 35 uczniów. Nie zdało 12, czyli 34,5 procent. Fatalny wynik odnotowano też w tzw. Liceum Profilowanym. Oblała połowa absolwentów, czyli 8 z 16 uczniów. Za to w Liceum Ogólnokształcącym dla dorosłych - maturę zdali wszyscy! Przystąpiło do egzaminów trzech i cała trójka zdała. Gratulujemy więc dorosłym.
       Krzywousty w czołówce
       
  Za satysfakcjonujące uznano wyniki tegorocznych matur w najlepszym nakielskim ogólniaku, czyli LO im. Krzywoustego w Nakle. Do egzaminu maturalnego przystąpiło tu 244 tegorocznych abiturientów. Egzamin pisemny oblało 2,4 procent uczniów, ustny zawaliło 4,3 proc.
       O pierwsze podsumowania wyników matur poprosiliśmy też wczoraj dyrektora LO w Kcyni Tadeusza Morawskiego. Z 90 uczniów, którzy przystąpili w tym roku do egzaminów zdało je 69. Oznacza to, że pomyślnie przebrnęło przez wszystkie przedmioty 76,6 proc. zdających. - Mogło być lepiej - przyznaje Morawski.
       Najwięcej problemów - podobnie jak w innych szkołach w regionie - młodzież miała z biologią. - Rok temu egzamin z tego przedmiotu był dość łatwy, dlatego w tym wybrało go 36 osób, czyli więcej niż jedna trzecia zdających. Nie wszyscy zaliczyli - informuje dyrektor Morawski. Lepiej młodzieży poszły inne przedmioty, choćby matematyka. Ten przedmiot zdali wszyscy.
       Nie jest źle
       
  Euforii nie ma też w LO w Szubinie, ale wyniki egzaminów maturalnych przyjęto tu spokojnie. Do matury przystąpiło w tej szkole 86 abiturientów. Egzaminy oblało 15. Problemy były głównie z biologią i historią. Wyjątkowo dobrze wypadł za to język polski.
       - To nie są złe wyniki. Baliśmy się, że może być gorzej. Statystycznie ten rocznik jest słabszy od ubiegłorocznego - ocenia dyrektor placówki Stanisław Głowacki.
       Niestety, nie do wszystkich szkół w powiatach bydgoskim i nakielskim udało się nam wczoraj w godzinach ich urzędowania dotrzeć. W wielu nie zastaliśmy dyrektorów, ani ich zastępców. Panie z sekretariatów informowały nas, że nie są upoważnione do rozmów z dziennikarzami.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem