Stodoła i maszyny w ogniu

  Stodoła i maszyny w ogniu

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W miniony poniedziałek w Chomętowie (gmina Szubin) doszło do groźnego pożaru. W ogniu stanęła stodoła. Żywioł zajął też zaparkowane obok maszyny. W pożarze ucierpiała właścicielka gospodarstwa.

  Do tej pory nie udało się ustalić przyczyn pożaru w Chomętowie, który wybuchł w poniedziałek po południu Mimo wysiłków strażaków żywioł strawił całkowicie drewnianą stodołę. - Spaliła się cała konstrukcja budynku - informuje policja.


  Pozwolenie już było...


  Stodoła była budowlą przeznaczoną do rozbiórki. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Szubinie - właściciele gospodarstwa wystąpili o zgodę na rozebranie budynku. Otrzymali ją. Prace miały ruszyć za kilkanaście dni.


  Zniszczone maszyny


  Niestety, oprócz drewnianej budowli ucierpiały maszyny znajdujące się w bliskim sąsiedztwie stodoły.

  Z informacji przekazanych nam przez policję i pracowników szubińskiego ratusza wynika, że ogień uszkodził m.in. dwa ciągniki rolnicze. Spłonęły doszczętnie części do kombajnu zbożowego, który był akurat w trakcie przeglądu. Ogień uszkodził także kombajn do zbioru ziemniaków oraz inne maszyny rolnicze. Tu straty są znaczne.


  Strażacy walczyli, by pożar nie przeniósł się na sąsiednie budynki. Nie do końca się to udało. Płomienie uszkodziły eternit pokrywający dach stojącej nieopodal chlewni.


  Eternit strzelał iskrami


  Iskry lecące z palącego się eternitu poparzyły 36-letnią właścicielkę gospodarstwa. Wezwany na miejsce lekarz pogotowia opatrzył nogę i rękę kobiety. Hospitalizacja nie była konieczna.


  Podczas pożaru ucierpiała też konstrukcja dachu budynku adaptowanego na oborę. Zwierzęta, które w nim były na szczęście nie ucierpiały. Udało się je wyprowadzić. Postępowanie w sprawie pożaru prowadzi Komisariat Policji w Szubinie.


  Pomoc dla pogorzelców


  Gmina udostępniła wczoraj konto, na które wpłacać można pieniądze na pomoc dla pogorzelców: (89816400010000 0505 2000 0027, Bank Spółdzielczy w Szubinie z dopiskiem: pomoc dla pogorzelców). Chodzi nie tylko o ofiary wczorajszego pożaru - państwa Lisieckich z Chomętowa, ale i pogorzelców z Wolwarku, którym w maju spłonęła owczarnia. Ktokolwiek chciałby im pomóc kontaktować się może w tej sprawie także z ośrodkiem pomocy społecznej w Szubinie oraz sołtysami wsi. Można także udzielać pomocy bezpośrednio zainteresowanym.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem