Długa jest lista zastrzeżeń

  Długa jest lista zastrzeżeń

  (ms)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Sytuacja na wysypisku śmieci w Rozwarzynie, nagroda dla Rafała Blechacza, która wciąż czeka na wręczenie, opłaty sądowe KPWiK w Nakle - tu tylko niektóre sprawy budzące zastrzeżenia rajców.

  Mimo woli Rady Miejskiej Nakła, by Rafał Blechacz został pierwszym laureatem nagrody burmistrza, wirtuoz wciąż nie otrzymał 40 tys. zł, które przeznaczyli dla niego radni. Dlaczego?


  Co na to prokurator?


  Bo - zdaniem burmistrza Piotra Centały nie on jest autorem pomysłu. Skoro nie miał żadnego wpływu na tryb przyznawania nagrody i jej wysokość, nie powinna to być nagroda burmistrza tylko rady. Tak tłumaczył niedawno zwłokę sam Piotr Centała. Zwłokę, która budzi coraz większe zniecierpliwienie.


  Temat na ostatniej sesji poruszył radny Henryk Podejko.

  Zastanawiał się, czy nie jest to powód, by przeciwko Centale złożyć doniesienie do prokuratury. Burmistrz nie realizuje decyzji Rady Miejskiej, do czego - jako władza wykonawcza- jest zobligowany.


  Obraz nędzy i rozpaczy


  Kontrowersje pojawiły się także w sprawie wysypiska śmieci w Rozwarzynie. Zdaniem radnego Mariana Mylcarka to co dzieje się na wysypisku to skandal. Śmieci fruwają po całej okolicy. - Pan Centała obiecał, że wysypisko będzie działało długo. Proszę zobaczyć co tam się dzieje. Obraz nędzy i rozpaczy - mówił podniesionym głosem radny nie kryjąc, że jego zdaniem zbadać się powinno czy nie doszło na wysypisku do niegospodarności.


  Niech prezes sam płaci...


  Ponownie przywołano też na sesji temat niedawnego procesu w Bydgoszczy. Prezes KPWiK w Nakle Adam Szumlas domagał się od radnego Bolesława Kalisza przeprosin i odszkodowania za naruszenie dóbr osobistych spółki. Sąd stanął jednak po stronie pozwanego. Nie tylko nie zasądził żądanej kwoty od radnego Kalisza, ale obciążył KPWiK kosztami procesu (300 zł) i kosztami adwokackimi pozwanego (2 tys. 660 zł). Zdaniem radnego Podejki za swoje pieniactwo prezes powinien zapłacić te kwoty z własnej kieszeni.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem