Wszyscy zwycięzcami

  Wszyscy zwycięzcami

  (ale)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Można przecież pokazać innym świat jeszcze piękniejszym....

  Można przecież pokazać innym świat jeszcze piękniejszym.... ©Tytus Żmijewski

  Wczoraj do Nowej Wsi Wielkiej zjechali podopieczni z kilkunastu środowiskowych domów samopomocy z terenu woj. kujawsko-pomorskiego na swą zorganizowaną po raz piąty olimpiadę.
  Można przecież pokazać innym świat jeszcze piękniejszym....

  Można przecież pokazać innym świat jeszcze piękniejszym.... ©Tytus Żmijewski

  Organizatorem był miejscowy dom samopomocy.


  Zespół tej placówki zwyciężył


  w zmaganiach sportowych, wyprzedzając - o czym piszemy dziś na stronach depeszowych - drużynę z Barcina i Czarnego. a przyjechały też zespoły ze Żnina, Solca, Kowala, Strzelna, Złotnik Kujawskich, Rypina, Łasina, Torunia, Tucholi i Więcborka.


  Łącznie zawodnicy startowali


  w sześciu konkurencjach.


  Rzucali lotką do tarczy i piłką do kosza, pchali piłkę, grali w kręgle, podawali na czas piłkę ponad głowami, ścigali się na torze przeszkód. Każdy zespół wyjechał z pucharem i dyplomami ufundowanym przez starostę bydgoskiego oraz - zespół z Barcina, który otrzymał


  puchar wójta gminy


  Nowa Wieś Wielka za najlepszy wynik na torze przeszkód. Patronem prasowym imprezy była "Gazeta Pomorska".


  - Zabawa była przednia - powiedziała nam po olimpiadzie Anna Wieloszyńska, kierownik domu w Nowej Wsi Wielkiej.


  Miara człowieczeństwa ...


  - Każdy uczestnik był zwycięzcą. Bo pokonał własne słabości. Wiara w to, że można pokonać własne możliwości czyni naprawdę człowieka sprawnym. Wyzwala też wzajemną pomoc, co jest przecież miarą naszego człowieczeństwa.


  To już zorganizowana po raz piąty impreza w Nowej Wsi Wielkiej przez Środowiskowy Dom Samopomocy. Co roku przyjeżdża tu więcej podopiecznych z kilkunastu placówek z regionu. Rangi zmaganiom sportowym osób chorych, bo to dla nich powstały te domy, dodają patronaty wojewody kujawsko-pomorskiego, starosty bydgoskiego, wójta. Bez fanfar i zbędnych słów, z gimnazjalistami z gminy w roli wolontariuszy...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem